Policja ma stać na straży prawa, ale jak się okazuje, sama niestety je poważnie narusza. Portal „Super Express” opisał niepokojące zachowanie wielu przedstawicieli służb, które można zakwalifikować jako nękanie.

Jak się okazuje, policjanci maja nagminnie zaczepiać w mediach społecznościowych kobiety, które wcześnie spotkali podczas interwencji, na przykład podczas kontroli na drodze i dzięki temu zdobyli ich dane osobiste.

[quote author=""]„Wczoraj miałam pierwszą styczność z policją, nic groźnego i nic nikomu się nie stało

To łamanie prawa

Zgodnie z prawem, policjanci nie mają prawa wykorzystywać informacji uzyskanych na służbie do prywatnych celów zatem tego typu zachowanie narusza prawo.

Zapytany o to przedstawiciel Komendy Głównej Policji podaje, że policjantom grozi za to postępowanie dyscyplinarne. Osoby, które czują się poszkodowane mogą zgłaszać to do policji, prokuratury lub sądu.

Nie da się na razie oszacować skali problemu, ale wiele internautów opisuje w mediach społecznościowych, że to nagminny proceder i to nie tylko ze strony policji, ale także innych osób, które ze względu na zawód mają dostęp do prywatnych danych, np. pracowników banków, ubezpieczycieli itp.

Spotkaliście się kiedyś z takim problemem?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Król Karol przerwał milczenie. To pierwszy oficjalny występ nowego króla Wielkiej Brytanii. Padły poruszające słowa

Jak informował portal „życie.news”: Zatrważające wyniki badań mięsa w największych sieciach handlowych. 99 procent mięsa z kurczaka dotknięte jest chorobą białych włókien

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Wiadomo, kto najwcześniej opuścił posiadłość Balmoral, gdzie odeszła królowa Elżbieta II. Odpowiedź raczej nie będzie zaskoczeniem

Sprawdź również ten artykuł: Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" obwieścili radosną nowinę. Widzowie już od dawna chcieli to wiedzieć. "Musi być miesiąc z R"