Znany i wciąż potępiany za swoje szczere poglądy, król ma dążyć do ciągłości panowania matki.

Jednak uszczuplona monarchia prowadzona przez króla oddanego swoim życiowym namiętnościom i przebywającego w pałacu z drzwiami otwartymi dla publiczności: to tylko dwie przepowiednie dla dworu króla Karola, dokonane podczas jego rekordowego 73-letniego oczekiwania na koronowanie.

Wzruszające słowa króla Karola III padły podczas pierwszego po śmierci królowej przemówienia

Nowy przywódca rodziny królewskiej i głowa państwa 15 królestw od Wielkiej Brytanii po Australię przez Tuvalu i Jamajkę w swoim pierwszym po śmierci matki przemówieniu, wzruszająco poruszył temat żałoby po królowej Elżbiecie II.

Rozpoczęte o godzinie 18:00 wystąpienie króla Karola III, który jutro, 10 września ma zostać oficjalnie ogłoszony, zgromadziło tłumy na miejscu, a także miliony widzów przed telewizorami.

Król stwierdził, że „liczy na pełną miłości pomoc mojej ukochanej żony Camilli”, która zostaje jego królową małżonką „w uznaniu jej własnej lojalnej służby publicznej”.

[...] Kiedy zaczynasz swoją ostatnią wielką podróż, aby dołączyć do mojego drogiego zmarłego Papy, chcę po prostu powiedzieć: dziękuję. Dziękuję za miłość i oddanie naszej rodzinie i rodzinie narodów, którym tak gorliwie służyłeś przez te wszystkie lata. Niech „loty aniołów wyśpiewują ci na odpoczynek”. [...] - rzekł wzruszony król Karol III

W piątek pałac zdradził niektóre elementy planów na najbliższe dni, a król Karol oświadczył, iż okres królewskiej żałoby będzie trwał przez siedem dni od pogrzebu jego matki.

Pałac nie ujawnił jeszcze daty uroczystości pogrzebowych, niemniej oczekuje się, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Najdłużej panująca brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w Szkocji w Balmoral Castle 8 września. W londyńskiej katedrze św. Pawła miała miejsce powszechna uroczystość ku czci królowej. To pierwszy dzień 10-dniowej żałoby w Wielkiej Brytanii. 96-letnia Elizabeth stała się ikoną równowagi i stałości.


źródło: YouTube/Washington Post

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. To zacznie się już 9 września. Czeka nas niezwykle trudny czas. O co chodzi

O tym się mówi: Pilne alerty o zaginięciach nastolatków w różnych częściach kraju. Te informacje są bardzo niepokojące. Dlaczego dzieci masowo znikają bez śladu