Jak podaje portal "Interia", w piątek 9 września rozpocznie się proces cofania Merkurego, który potrwa aż do dnia 1 października. Retrogradacja planety będzie obejmowała przejście przez Wagę i Pannę, co oznacza, że znajdziemy się w tzw. fazie cienia. Ten okres, może się dla nas okazać wyjątkowo burzliwy. W momencie cofania się Merkurego, często dochodzi do nieporozumień, plany upadają, a my ponosimy porażki w podejmowanych przedsięwzięciach.

Co przyniesie wrześniowa retrogradacja Merkurego?

Wspomniane zjawisko nie pozostanie bez wpływu na wszelkie aspekty naszego codziennego funkcjonowania. Wsteczny ruch planet zdaniem astrologów zawsze niesie za sobą zwiększone ryzyko chaosu i napięcia. Jest to równocześnie czas, w którym mamy okazję nieco zwolnić tempo i zastanowić się nad tym, co nam służy, a z czego powinniśmy zrezygnować.

Zodiak/YouTube @Dramcia
Zodiak/YouTube @Dramcia
Zodiak/YouTube @Dramcia

W okresie, kiedy częściej niż zwykle może dojść do nieporozumień, warto skoncentrować się na lekcjach, jakie płyną z napiętych sytuacji i wyciągnąć z nich wnioski. Będzie to znakomita szansa na to, żeby lepiej przyjrzeć się otaczającym cię ludziom, zagłębić się w motywację ich działań.

Retrogradacja będzie idealnym czasem nie tylko na refleksję, ale także na przeprowadzenie radykalnych zmian w swoim życiu. Warto pójść w ślady Merkurego i wykonać krok wstecz, by zobaczyć wszystko z nieco innej perspektywy.

zodiak / YouTube: Bestie
zodiak / YouTube: Bestie
zodiak / YouTube: Bestie

To dobry czas na dokładne przeanalizowanie kolejnych działań, jakie zamierzamy podjąć, sprawdzić, czy zaplanowane przedsięwzięcia faktycznie mają szansę się powieść i czy angażowanie się w nie, ma w ogóle jakikolwiek sens.

Nie powinniśmy się obawiać chaosu i zamieszania, jakie czeka nas od 9 września. Czasem działanie w takich okolicznościach, choć wydaje się tragedią, finalnie może przynieść nam wiele korzyści i sprawić, że sprawy przybiorą szczęśliwy dla nas obrót.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Przepowiednia Nostradamusa mocno zastanawia. Chodzi o zagładę. Czy interpretujemy ją poprawnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry przybył do Szkocji. Czy zdążył pożegnać się z babcią i gdzie jest Meghan Markle

O tym się mówi: Ujawniono pierwsze szczegóły pogrzebu królowej Elżbiety II. Kiedy i gdzie się odbędzie