Jak przypomina portal "Pudelek", brytyjskie media donosiły, że książę Harry pojawił się na szkockim lotnisku Aberdeen kilka minut po tym, jak stało się jasne, że królowa Elżbieta II odeszła. Czy to on opuścił rezydencję jako pierwszy?

Odejście królowej Elżbiety II

Po tym, jak pojawiło się oficjalne oświadczenie, że lekarze mocno niepokoją się o stan zdrowia królowej Elżbiety II, cały świat wstrzymał oddech. Wielu miało nadzieję, że to jedynie chwilowa niedyspozycja. Niepokój wzbudzał jednak fakt, że w ostatnich dniach królowa wydawała się wyjątkowo krucha, a do Balmoral, gdzie przebywała, zaczęła zjeżdżać cała rodzina.

Jako pierwsi przy łóżku matki pojawili się książę Karol - obecnie król Karol III, oraz jego siostra księżniczka Anna. Około godziny 16 w Balmoral mieli pojawić się książę Andrzej i książę Edward wspólnie z księciem Williamem. Jako ostatni, na lotnisku w Aberdeen pojawił się książę Harry.

Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz sprawdził się i o 19:30 czasu polskiego pojawiła się informacja, że panująca od 70 lat Elżbieta II, nie żyje. Młodszy syn Diany miał nie zdążyć więc pożegnać się ze swoją babcią, z którą nie miał ostatnio zbyt wiele szans przebywać. Harry'emu nie towarzyszyła żona, która została w Londynie.

Kto opuścił Balmoral, jako pierwszy?

Okazuje się, że książę Harry był tym, który opuścił rezydencję jako pierwszy. Fotografowie przyłapali go dziś około godziny 8 rano, jak wyjeżdżał z Balmoral i skierował się na lotnisko w Aberdeen. Tam czekał na niego samolot, którym wczoraj przyleciał do Szkocji.

Do Londynu ma przybyć dziś również król Karol III. Wybór imienia był pierwszą decyzją, jaką podjął nowy władca.

Spodziewaliście się, że to właśnie książę Harry będzie tym, który pierwszy opuści Balmoral?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, o której godzinie odeszła królowa Elżbieta II. To stało się dużo wcześniej niż wszyscy myśleli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pilne alerty o zaginięciach nastolatków w różnych częściach kraju. Te informacje są bardzo niepokojące. Dlaczego dzieci masowo znikają bez śladu

O tym się mówi: Don Vasyl mocno reaguje na decyzję nowego prezesa TVP. Czym podpadł mu następca Jacka Kurskiego