Jak podaje portal "Pudelek", w sobotę 17 sierpnia miał się odbyć koncert TVP, zorganizowany w związku z otwarciem kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Jacek Kurski zadbał o to, żeby na scenie pojawiło się wiele gwiazd muzyki disco polo. Następca Kurskiego zdecydował, że nie postawi na ten gatunek muzyczny. Jego decyzję skomentował Don Vasyl.

Don Vasyl o decyzji nowego prezesa TVP

Jacek Kurski znany był ze swojej sympatii dla muzyki disco polo. Przedstawiciele tego nurtu muzycznego mogli liczyć na zaproszenia od prezesa i udział w ważnych wydarzeniach. Nie inaczej było w przypadku planów Kurskiego na koncert z okazji otwarcia kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

Na scenie 17 sierpnia miało się pojawić wiele gwiazd disco polo, ale wraz ze zmianą na stnowisku prezesa, występy te zostały odwołane. Mateusz Matyszkowicz zdecydował, że na wspomnianym wydarzeniu nie ma dla nich miejsca. Na decyzję zareagował Don Vasyl, który miał być jedną z gwiazd koncertu.

Don Vasyl poczuł się urażony dwoma rzeczami. Pierwszą miało być odwołanie zaproszenia do występu, drugą przyporządkowanie go do nurtu muzyki disco polo. Muzyk przyznał, że miał już przygotowany repertuar. "To, co usłyszałem dzisiaj, to było dla mnie jakby ktoś kłonicą w łeb mnie uderzył" - komentował zaistniałą sytuację Don Vasyl.

Don Vasyl/YouTube @Kultowe Rozmowy
Don Vasyl/YouTube @Kultowe Rozmowy
Don Vasyl/YouTube @Kultowe Rozmowy

Koncertu w ogóle nie będzie?

Okazuje się, że wydarzenie może w ogóle nie dojść do skutku. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, jakie przekazał portal "Wirtualne Media". Matyszkowicz miał podjąć decyzję o rezygnacji przez TVP z koncertu z okazji otwarcia kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

"Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu" - przekazał "Wideoportalowi" informator związny z TVP.

Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @WydawnictwoBialyKruk

Co sądzicie o zamieszaniu wokół koncertu?

To też może cię zainteresować: Astrolodzy nie mają wątpliwości. To zacznie się już 9 września. Czeka nas niezwykle trudny czas. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry i Meghan Markle uczcili pamięć królowej Elżbiety II. Zrobili to w wyjątkowy sposób

O tym się mówi: Zatrważające wyniki badań mięsa w największych sieciach handlowych. 99 procent mięsa z kurczaka dotknięte jest chorobą białych włókien