Jak przypomina portal "Pudelek", w czwartek 9 września pojawiła się informacja o śmierci 96-letniej królowej Elżbiety II. Jednymi z pierwszych, którzy zareagowali na smutne wieści płynące z brytyjskiego dowru, byli książę Harry i Meghan Markle. W jaki sposób uczcili pamięć zmarłej monarchinii?

Wielka Brytania pogrążona w żałobie

Na Wyspach Brytyjskich zapanowała żałoba po śmierci królowej Elżbiety II. Monarchinii zmarła w wieku 96. lat, po trwającym 70. lat panowaniu. Królowa przed śmiercią przebywała w zamku Balmoral, gdzie przybyły jej dzieci oraz wnuk, książę William. Niestety przed śmiercią babci, na zamku nie zdążył pojawić się książę Harry.

Królowa Elżbieta i książę Harry / YouTube: SM Celebrities
Królowa Elżbieta i książę Harry / YouTube: SM Celebrities
Królowa Elżbieta i książę Harry / YouTube: SM Celebrities

Kiedy tylko w mediach pojawiły się informacje, że stan królowej Elżbiety II "niepokoi lekarzy", książę Harry zmienił swoje plany i zdecydował się udać do letniej rezydencji swojej babci. Jego żona, została w tym czasie w Londynie. Tam też przebywała żona księcia Williama - księżna Kate.

Sussexowi byli jednymi z pierwszych, którzy zareagowali na śmierć królowej Elżbiety II. Strona założonej przez nich fundacji Archwell, jest obecnie czarno-biała, a jedyne, co się na niej znajduje to słowa: "Ukochanej pamięci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II 1926-2022".

Strona fundacji Archwell/archwell.com
Strona fundacji Archwell/archwell.com
Strona fundacji Archwell/archwell.com

W mediach społecznościowych Meghan i Harry'ego pojawiła się rownież seria prywatnych zdjęć królowej, na których możemy zobaczyć między innymi Elżbietę II z okresu, kiedy była jeszcze dzieckiem. Nie zabrakło również zdjęć królowej w towarzystwie Harry'ego i jego żony. Pojawiło się także zdjęcie z pierwszego spotkania małego Archi'ego z jego prababcią.

Myślicie, że śmierć monarchinii przybliży księcia Harry'ego do rodziny?

To też może cię zainteresować: Ujawniono pierwsze szczegóły pogrzebu królowej Elżbiety II. Kiedy i gdzie się odbędzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. To zacznie się już 9 września. Czeka nas niezwykle trudny czas. O co chodzi

O tym się mówi: Pilne alerty o zaginięciach nastolatków w różnych częściach kraju. Te informacje są bardzo niepokojące. Dlaczego dzieci masowo znikają bez śladu