Duchowni także chcą iść z duchem czasu i coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych. Jednym z takich postępowych księży jest właśnie ksiądz Sebastian Picur, który od dłuższego czasu regularnie udziela się na TikToku.

Nagrania księdza edukują i bawią

Jak podaje portal o2, w swoich nagraniach duchowny opowiada o wierze i odpowiada na wątpliwości użytkowników TikToka. Jego nagrania śledzi ponad pół miliona osób! Ksiądz przedstawia wiadomości na temat wiary w sposób zabawny i przystępny nie tylko dla najmłodszego, ale i nieco starszego pokolenia.

Ostatnio w jednym ze swoich filmików ksiądz Picur wyjaśnił ile faktycznie osób zostanie zbawionych. Pismo Święte mówi bowiem, że do nieba pójdzie 144 tysiące wierzących. Jak wiadomo na świecie jest około 1,5 miliarda katolików, a więc według zapewnień Pisma Świętego, zbawiona ma zostać zaledwie garstka. Czy jednak faktycznie tylko tyle osób może liczyć na życie wieczne?

Duchowny uspokoił wierzących!

- Pamiętajmy, że w Apokalipsie mamy język symboli i każda liczba też jest liczbą symboliczną. 12 oznacza kontynuację. 144 tys. to 12 razy 12 razy 1000. Czyli, 12 pokoleń izraelskich, 12 apostołów czyli Kościół i razy 1000, a ten w Piśmie Świętym oznacza mnogość – zaznaczył duchowny w swoim filmiku.

Ksiądz dodał, że na zbawienie ma zatem szansę każdy z nas, a liczba osób przeznaczonych i powołanych do zbawienia jest niepoliczalna!

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE