Jak podaje portal "O2", duchowny ma nie tylko żonę, ale także trójkę dzieci. Ksiądz chętnie dzieli się z internautami zdjęciami swoich bliskich. Niestety nie wszyscy wykazują się zrozumieniem i akcpetacją. Rodzia kapłana, jak i on sam nie raz padli ofiarami niewybrednych żartów.

Żonaty ksiądz

Ks. Paweł Potoczny od dłuższego czasu funkcjonuje w sieci, jako żonaty ksiądz. Stan duchowny mężczyzny i jego życie rodzinne budzą w sieci spore zainteresowanie, a czasem sporo emocji. Duchowny ma nie tylko spore grono sympatyków, ale i hejterów. Wielu zastanawia się, jak to możliwe, że duchowny ma nie tylko żonę, ale także i dzieci?

Okazuje się, że ksiądz Paweł Potoczny jest duchownym wyznania grekokatolickiego, co oznacza, że nie jest związany ślubami czystości i wymaganym celibatem. Co ciekawe, aby mógł założyć rodzinę, najpierw musi zawrzeć ślub, a dopiero w drugiej kolejności przyjąć święcenia kapłańskie.

Para poznała się, kiedy Paweł Potoczny był na 3 roku seminarium. Dość szybko zrozumieli, że chcą razem iść przez życie i wzięli ślub. Jakiś czas później duchowny przyjął święcenia. Para doczekała się trójki dzieci.

Co z celibatem?

Zapytany o to, czy zniesienie celibatu mogłoby mieć pozytywne skutki, duchowny odpowiedział, że trudno mu jest jednoznacznie odpowiedzieć. W jego opinii, nie rozwiązałoby to problemy, z jakimi mierzy się dziś kościół katolicki.

Nie da się ukryć, że kapłaństwo i małżeństwo budzi sporo emocji. Duchowny spotyka się z różnymi reakcjami, zarówno w miejscowości, w której mieszka, jak i w Internecie.

A wy, co myślicie o takim połączeniu?

To też może cię zainteresować: Królowa Elżbieta II zostawiła dla księcia Harry'ego wiadomość. Zawarte w notce słowa raczej nie ucieszyły Harry'ego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek zdecydowała się na zmianę nazwiska. Jak na tę decyzję zareagował jej były mąż

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ważne zmiany. Dotyczą wszystkich dorosłych Polaków i zaczynają obowiązywać już dziś