W naszych domach możemy znaleźć wiele przedmiotów. Okazuje się jednak, że nie zawsze wiemy, jakie jest ich zastosowanie. A czy Wy na pewno wiecie, jak używać każdego z nich?

Zaskakujące zastosowanie

Każdy z nas na pewno zauważył, że w każdej butelce do piwa, wina czy szampana, znajduje się wgłębienie w dnie. Mało kto wie jednak dlaczego akurat te butelki są tak zaprojektowane. Okazuje się, że dzięki temu butelki łatwiej utrzymują pozycję pionową, a dodatkowo wgłębienie umożliwia o wiele lepsze rozłożenie ciśnienia panującego w środku butelki.

Na desce rozdzielczej każdego samochodu znajduje się wskaźnik poziomu paliwa. Tuż obok niego widnieje malutki symbol dystrybutora, który ma po jednej ze stron małą strzałkę. Jak wiadomo, strzałka ta wskazuje, po której stronie naszego auta znajduje się wlew paliwa! Teraz nie musimy już stresować się czy na pewno podjechaliśmy z dobrej strony do dystrybutora na stacji paliw.

Kto z Was o tym wiedział?

W skuwkach długopisów marki BIC widnieje dość spora dziurka. Co ciekawe, nie służy ona tylko do zapobiegania wysychaniu atramentu. Producenci pomyśleli bowiem o osobach, którym zdarza się obgryzać skuwki. Jeśli dojdzie do jej połknięcia, to dzięki dziurkom nie zostanie zahamowany przepływ powietrza w tchawicy i nie dojdzie do uduszenia.

Dziurka w rączce patelni nie służy tylko i wyłącznie do wygodnego zawieszenia jej na haczyku. Jak się okazuje, to właśnie w tej dziurce możemy umieścić łyżkę, którą mieszamy na patelni podczas gotowania. Wiedzieliście o tym?

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE