W ostatnim czasie inflacja rośnie w zabójczym tempie. Pieniądze, które otrzymujemy z pracy są warte coraz mniej, a wiele osób przyznaje, że zaczęło już korzystać z odkładanych od lat oszczędności, aby móc dożyć do kolejnego miesiąca.

Jak wspomóc nasze finanse?

Niestety, na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Musimy przecież jeść, korzystać z usług czy kupować leki. Jednak mimo tego, że w łatwy sposób możemy sporo zaoszczędzić np. na ogrzewaniu czy prądzie, co może nieco poprawić stan naszego budżetu.

Jak podaje portal Gazeta Pomorska, najprostszym sposobem na zaoszczędzenie na prądzie jest przede wszystkim rozsądne korzystanie z domowych urządzeń. Pralkę oraz zmywarkę uruchamiajmy tylko wtedy, kiedy są w całości załadowane. Co więcej, jeśli nie musimy usunąć trudnych zabrudzeń z talerzy czy ubrań, wybierzmy krótsze programy o niższej temperaturze.

Oszczędzanie wcale nie musi być trudne i pełne wyrzeczeń

Warto także wymienić żarówki na energooszczędne, a w urządzeniach ustawić tryb oszczędzania energii. Kiedy natomiast nie korzystamy z ładowarek, odłączmy je od kontaktu.

Podczas wietrzenia mieszkania pamiętajmy o zakręceniu grzejników, aby niepotrzebnie nie marnować ogrzewania. Należy także pamiętać o tym, aby nasze kaloryfery nie były zasłonięte meblami, co ograniczy w znaczny sposób cyrkulację ciepłego powietrza.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE