Dlatego też już teraz czynimy wszelkie przygotowania i plany związane ze Świętem Zmarłych i porządkami na grobach naszych przodków.

Egzotyczne kwiaty na grobach? To może zaskoczyć wielu odwiedzających

Jak pamiętamy, w poprzednich latach bywało różnie w zakresie obchodzenia Święta Zmarłych, ze względu na rządowe decyzje związane z restrykcjami. Nic zatem dziwnego, że osoby chcące w spokoju oddać się celebrowaniu i obchodom Wszystkich Świętych, już teraz zaprzątają sobie głowę zaopatrzeniem w przeróżne ozdoby i znicze.

W przypadku użycia sztucznych kwiatów do stworzenia stroików i wieńców nie ma najmniejszego problemu z trwałością, lecz według ekspertów z jednej z kwiaciarni, niemieckim zwyczajem jest tworzenie okrągłych wieńców z suszonych roślin.

Częstym wyborem są goździki, są również trwałe i dobrze znoszą chłody. Klienci, którym zależy na oryginalnych ozdobach, stawiają na kwiaty egzotyczne. Niektóre z nich, jak np. zjawiskowa protea, mimo że pochodzą z ciepłych krajów, są odporne na niższe temperatury - stwierdził florysta z warszawskiej kwiaciarni.

Wielu może być zdziwionych modą przybyłą z Niemiec, lecz istnieją wciąż liczne starsze modele nagrobków, które dają możliwość zasadzenia żywych roślin, które tworzą piękne klomby, gdy są odpowiednio dobrane i zadbane. Muszą być one przede wszystkim odporne na niskie temperatury i zróżnicowany dostęp do wody.

Zobcz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważne zmiany w zakresie ogrzewania wchodzą w życie już od 1 października. O tym musi pamiętać część Polaków

O tym się mówi: Lech Wałęsa pokazał się w wyjątkowej odsłonie. Nie często mamy go okazję takim oglądać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy: Ostatni projekt Franciszka Pieczki. Legendarny aktor kilkanaście dni temu wystąpił w filmie ważnej dla siebie osoby

O tym było głośno: Tajemnicza sprawa zniknięcia kobiety na pielgrzymce. Co się wydarzyło tamtej nocy