Portal „Dziennik Łódzki” przypomina tajemniczą kwestię zaginięcia Polki podczas zagranicznego wyjazdu. W 2012 roku pani Kazimiera, mieszkanka Bełchatowa, wybrała się na pielgrzymkę parafialną do Wilna w celu pomodlenia się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Niestety stamtąd nie wróciła.

Rodzina nadal czeka na wyjaśnienie sprawy

Mąż wnuczki zaginionej kobiety ujawnił, że jej rodzina nadal nie potrafi się pogodzić ze stratą ukochanej mamy i babci. Bólu dodaje fakt, że nie wiadomo co się z nią stało.

„Była zdrowa, na nic nie narzekała. Dziś ma 89 lat. Może jeszcze żyć…” – mówi Zbigniew Mizera.

Szanse na to są chyba raczej niewielkie.

Nietypowe zachowanie

Współlokatorka pani Kazimiery później mówiła, że zachowywała się nieco dziwne. Szeptano, że cierpi na Alzheimera, rodzina jednak zaprzecza i oburza się, że gdyby ich o tym zawiadomiono, od razu przyjechaliby ją odebrać.

Bezpiecznie dotarła jednak do Wilna gdzie razem z resztą wzięła udział w mszy świętej przed obrazem. Nie dotarła jednak na zbiórkę, a telefonu nie miała.

Matka Boża Ostrobramska / YouTube: Kris551000
Matka Boża Ostrobramska / YouTube: Kris551000

Tu też pojawia się kilka wersji wydarzeń. Faktem pozostaje jednak, że organizatorzy nie włożyli wystarczająco wiele wysiłku w jej poszukiwania. Nie obdzwoniono szpitali, a polska ambasada została zawiadomiona dopiero następnego dnia.

Rodzina ma pretensje, że sprawę zamieciono pod dywan i nikt nie poniósł odpowiedzialności. Z kolei ksiądz, który opiekował się pielgrzymką nie chce rozmawiać na ten temat.

Ostatnio widziana ….

Później policji udało się ustalić, że pani Kazimiera krążyła po mieście. Kamery zarejestrowały ją na parkingu, na którym wcześniej stał autokar pielgrzymkowy, a potem na stacji benzynowej.

Ostatni raz widziano ja na ulicy Kalwaryjskiej już bez torebki i płaszcza.

Co się stało z panią Kazimierą z Bełchatowa? / źródło: Dziennik Łódzki
Co się stało z panią Kazimierą z Bełchatowa? / źródło: Dziennik Łódzki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Premier z poważnym apelem do spółek energetycznych. Mateusz Morawiecki zapowiada rozliczanie z narzucanych marż. W ten sposób ceny mają znacząco spaść

Jak informował portal „życie.news”: Stali widzowie „Kuchennych rewolucji” mogą doznać niemałego zaskoczenia. Magda Gessler zaczyna mieć problemy, a statystyki nie kłamią. O co chodzi

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Maciej Musiał wzruszająco pożegnał Franciszka Pieczkę i podzielił się ważnym dla niego wspomnieniem. Młody aktor żałuje tylko jednej rzeczy

Sprawdź również ten artykuł: Serial, który Polacy kochają na antenie od 25 lat. Widzowie w ciągu ćwierćwiecza pożegnali wielu lubianych bohaterów. Tych aktorów już nie ma z nami