W obecnych czasach praktycznie każdy z nas jest użytkownikiem chociaż jednej z dwóch najpopularniejszych aplikacji, a niektórzy korzystają z obu. Mowa tutaj o Instagramie i Facebook’u, które w ostatnim czasie osiągają rekordy popularności. Okazuje się jednak, że korzystanie z nich wcale nie jest bezpieczne.

Warto o tym wiedzieć!

Jak podaje portal Komputer Świat, obie aplikacje, których właścicielami jest firma Meta, są w stanie śledzić swoich użytkowników dzięki aplikacjom, które są wbudowane w przeglądarki internetowe.

Aplikacje te śledzą nasze ruchy na stronach internetowych i dzięki temu pozyskują informacje o kupowanych przez nas rzeczach, czy też screenach ekranu, które wykonujemy. Niestety, mogą także pozyskać dane wrażliwe.

Nic już nie jest tajne

- Aplikacja Instagram wstrzykuje swój kod śledzenia do każdej wyświetlanej witryny, w tym podczas klikania reklam, umożliwiając im monitorowanie wszystkich interakcji użytkownika, takich jak każdy kliknięty przycisk i link, wybór tekstu, zrzuty ekranu, a także wszelkie dane wejściowe formularzy, takie jak hasła, adresy i numery kart kredytowych – informuje badacz Felix Krause, który odkrył ukryte funkcje Instagrama.

Warto jednak dodać fakt, że to ile informacji o nas uda się pozyskać takim aplikacjom jak Instagram czy Facebook, zależy także od systemu operacyjnego, jaki mamy wgrany w naszym smartfonie.

Wiadomo już, że podczas jednej z ostatnich aplikacji, a dokładnie wersji 15.4 popularnego systemu iOS, Apple skupiło się na znaczącym ograniczeniu dostępu do naszych danych, szczególnie wobec aplikacji z trzecich firm.

Jak informował portal "Życie News": BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. ZNANA AKTORKA ZOSTAŁA ODŁĄCZONA OD APARATURY

Przypomnij sobie: MAŁO BRAKOWAŁO, A KATARZYNA I CEZARY ŻAKOWIE NIE BYLIBY JUŻ MAŁŻEŃSTWEM. NAD ZWIĄZKIEM PARY WISIAŁO WIDMO ROZWODU. AKTORKA WYZNAŁA PRAWDĘ O KRYZYSIE

Portal "Życie News" pisał również: NARUSZENIE OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH TO POWAŻNE PRZEWINIENIE. O JAKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI MOWA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY