Podstawą zatrudnienia w Polsce jest umowa o pracę. Na jej podstawie budowana jest zależność pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Co więcej, dokument ten kształtuje obowiązki oraz prawa obydwóch stron umowy. Wiadomo także, że za niewypełnienie obowiązków grożą pracownikowi konsekwencje. Jakie konkretnie?

Lepiej o tym wiedzieć

Jak zaznacza portal Money, wśród obowiązków pracownika wymienionych w Kodeksie pracy znajduje się między innymi przestrzeganie regulaminu oraz zasad BHP, wykonywanie zadań wyznaczonych przez przełożonego, a także przestrzeganie tajemnicy pracy, dbanie o dobre imię i dobro zakładu czy też stosowanie się do czasu pracy, jaki został wcześniej ustalony.

Jeśli jednak, jako pracownicy, nie wypełnimy któregoś z wymienionych wcześniej obowiązków, możemy spotkać się z konsekwencjami. Jakie faktycznie kary mogą nam grozić, za takie przewinienie?

Z jakimi konsekwencjami musimy się liczyć?

Najmniej dotkliwą karą jest upomnienie lub też nagana, nałożona przez przełożonego. Jeśli jednak naruszenie obowiązków jest bardziej dotkliwe lub też zamierzone, pracownik musi liczyć się z tym, że zostanie na niego nałożona kara pieniężna.

W najcięższych przypadkach, kiedy pracownik umyślnie spowodował szkodę, która zagraża firmie, zostanie on zwolniony dyscyplinarnie, co niestety zostanie zawarte w jego dokumentach i dość skutecznie może utrudnić mu znalezienie innej pracy.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: MAŁO BRAKOWAŁO, A KATARZYNA I CEZARY ŻAKOWIE NIE BYLIBY JUŻ MAŁŻEŃSTWEM. NAD ZWIĄZKIEM PARY WISIAŁO WIDMO ROZWODU. AKTORKA WYZNAŁA PRAWDĘ O KRYZYSIE

Portal "Życie News" pisał również: BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. ZNANA AKTORKA ZOSTAŁA ODŁĄCZONA OD APARATURY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY