Jak zdążyliśmy się już przekonać, pogoda na terenie naszego kraju potrafi wprawić w osłupienie z godziny na godzinę.

Prognoza pogody na 12 lipca 2022 roku

Niezależnie od tego, co jest prognozowane przez synoptyków, często bywa tak, że nawet oni są zaskoczeni obrotem sprawy.

Jak się okazuje, 12 lipca we wtorek eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej kolejny raz, zmuszeni są do przekazania dobrej i złej wiadomości jednocześnie.

Jak dobrze wiemy, dobrą wiadomością dla wielu mieszkańców naszego kraju będzie powrót ciepłych dni, jak przystało na lato, jednak przyjemne temperatury w najbliższym czasie mogą zmienić się w uciążliwe upały. One z kolei w sezonie wakacyjnym przynieść mogą kolejną falę gwałtownych burz, obfitych opadów, silne wiatry i gradobicia.

12 lipca Polskę dosięgnie niż, który przyniesie krańcem północno-wschodnim ciepły front atmosferyczny. Cześć północno-wschodnia zatem musi się spodziewać umiarkowanych opadów deszczu, do 40 mm. Południowy wschód natomiast może doświadczyć lokalnych burz i opadów do 15 mm - Na północnym wschodzie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tu prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm. Na południowym wschodzie lokalne burze i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm - donosi IMGW.

To też może cię zainteresować: Mikołaj Radwan podbił serca telewidzów rolą u boku Piotra Fronczewskiego. Jak dziś wygląda życie aktora znanego z serialu "Tata, a Marcin powiedział"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lech Wałęsa skarży się na szalejącą drożyznę. "Mam ok. 12, 13 tys zł emerytury, ale co to jest"

O tym się mówi: Kreml wciąż kontynuuje agresję na Ukrainie. Kolejni cywile padli ofiarą Rosjan