Turkuć podjadek to zmora ogrodników i właścicieli ogrodów. Ten sporej wielkości owad, o wyglądzie, który nie należy do najprzyjemniejszych może rozprzestrzenić się na wszystkie rabaty kwiatowe i skutecznie zniszczyć wszystkie plony. Walka z nim nie jest łatwa. Na szczęście istnieje kilka sposobów na wygranie bitwy.

Turkuć podjadek jest owadem, którego srednia dlugosc zycia wynosi cztery lata. Maksymalnie może osiągnąć wielkość aż 6 centymetrów. Podczas jednego sezonu jest w stanie wykopać blisko 30 metrów tuneli. Wszystko dzięki sporej wielkości kończynom i twardemu pancerzyków. Turkucie należą do owadów, które w ekspresowym tempie się rozmnażają. W jednym miejscu jest w stanie złożyć aż 300 jaj.

Owad ten tworząc swoje tunele wyprawia wiele szkód w korzeniach oraz bulwach roślin. Oprocz tego podczas tworzenia tuneli podjada, poniewaz zywi sie rowneiz ta sama rosliną. Zaatakowane przez niego rośliny w efekcie zasychają.

Są jednak sposoby na to, by pozbyć się tego szkodnika. Turkucie są bardzo wrażliwe na zapachy. Jest kilka, ktorych zupelnie nie tolerują. to właśnie użycie tych połączeń może skutecznie rozwiązać problem i pozbyć się owadów. Wśród roślin, które wytwarzają zapach nieznośny dla owadów znajduje się m.in. szałwia, macierzanka i czarna olcha. Dlatego dobrym pomysłem będzie posadzenie ich w ogrodzie.