Portal „Interia” opisał prostą metodę na dokładne oczyszczenie drzwi piekarnika. Wystarczy użyć specjalnego przycisku.

Warto wiedzieć

Zazwyczaj piekarniki są wyposażone w specjalne przyciski, które pozwalają na wyjęcie szyby i dokładne jej umycie, a następnie włożenie jej z powrotem na miejsce. Wystarczy je znaleźć w swoim urządzeniu.

Najlepiej szukać ich po bokach. Wówczas wystarczy poluzować śrubki, nacisnąć na zatrzaski i wyjąć szybkę. Wówczas sprawa jest już łatwa i można oczyścić szybę specjalnym płynem lub innymi domowymi miksturami.

piekarnik / YouTube: Take Look
piekarnik / YouTube: Take Look

Domowe sposoby

Wiele osób preferuje czyszczenie piekarnika octem ze względu na brak zagrożenia dla jedzenia i naszego zdrowia. Mikstura ma składać się w połowie z wody, a w połowie z octu i być dokładnie wymieszana. Następnie należy nią spryskać piekarnik i pozostawić na parę minut. W tym czasie nagromadzony tłuszcz się rozpuści i będzie można zetrzeć całość wilgotną ścierką.

Spróbować warto też pary wodnej. Jeśli nasze urządzenie nie jest wyposażone w tą funkcję, można to zrobić domowym sposobem. Wystarczy włożyć do nagranego do ok. 150 stopni piekarnika naczynie żaroodporne z gorącą wodą. Po kilku minutach można je wyjąć i poczekać aż wnętrze ostygnie. Potem już tylko należy przetrzeć szmatką.

Macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Kolejni rosyjscy żołnierze odpowiedzialni za zbrodnie wojenne zostali zidentyfikowani. Jakie czyny się im zarzuca

Jak informował portal „życie.news”: Władimir Putin postanowił odkryć wszystkie swoje karty. "Los dał nam zadanie, abyśmy odebrali to, co należy do nas"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Dorota Szelągowska zmaga się z poważnym schorzeniem. Jakiś czas temu przeszła zabieg. Co dolega gospodyni "Totalnych remontów Szelągowskiej"

Sprawdź również ten artykuł: Krzysztof Rutkowski zabrał głos w sprawie nagrania, które wyciekło do mediów. Co udało się ustalić na temat podsłuchów u Cichopek i Kurzajewskiego