Portal „Interia” podał sprawdzony sposób na zadbanie o storczyki, który jest świetnym zamiennikiem dla chemicznych i nieraz drogich chemikaliów ze sklepu.

Wystarczą jedynie drożdże, z których łatwo można przygotować nawóz czy opryski. Efekty przejdą najśmielsze oczekiwania.

Domowy trik na piękne rośliny

Największą zaletą drożdży jest fakt, że przygotowany z nich nawóz jest ekologiczny i w żaden sposób nie zagraża przyrodzie.

Do zrobienia nawozu potrzebujemy 100 gram świeżych drożdży, które należy rozpuścić w 10 litrach ciepłej wody, najlepiej deszczówki. Roztwór trzeba zostawić na minimum godzinę. Następnie można podlewać rośliny. Podlewanie trzeba powtarzać co dwa tygodnie.

Z drożdży można przygotować także specjalny oprysk. Sto gramów trzeba wymieszać z pół litrem mleka tłustego i 10 litrami wody. Można dodać też kilka kropelek mydła.

Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem

Liczne zalety

Nawóz z drożdży jest bogaty w witaminę B, potas, fosfor i magnez. Dzięki temu zapewnia prawidłowy rozwój roślin, wzmacniają korzenie, pobudzają wzrost i kwitnienie, chroni przed drobnoustrojami oraz ułatwiają pobieranie wody.

Można go używać do podlewania storczyków, gardenii i innych roślin ozdobnych, pomidorów, ogórków, krzewów, truskawek oraz drzew owocowych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Dzisiaj niespokojna pogoda w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia zapowiadając burze z gradem. Co jeszcze znalazło się w prognozie na czwartek

Jak informował portal „życie.news”: Wywiad z Ołeną Zełenską nagle przerwano. Na twarzy ukraińskiej pierwszej damy dało się dostrzec wyraźny niepokój. Co się dokładnie wydarzyło

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nie ma powodów do zadowolenia. To będzie dla aktorki ogromny cios. O co dokładnie chodzi

Sprawdź również ten artykuł: Nie ma wątpliwości, że skutki konfliktu, który odbywa się na terenie Ukrainy, będą odczuwalne na całym świecie. ONZ apeluje