Jak podaje portal "Interia", w ostatnich dniach nie brakowało w naszym kraju burz. Pod Warszawą udało się zaobserwować dość rzadkie zjawisko, które mogło przerodzić się niszczycielskie tornado. Wszystko uchwycono na zdjęciu.

Lej kondensacyjny

W miejscowości Przyborowice doszło do spektakularnego zjawiska, jakim jest utworzenie się leja kondensacyjnego. Mieszkańcy miejscowości znajdującej się nieopodal Warszawy, mieli okazję zaobserwować tworzenie się "zalążka niemezocyklonalnej trąby powietrznej".

Czym jest właściwie lej kondensacyjny? To nic innego, jak tworzące się tornado. Jeśli lej dotknąłby ziemi, przekształciłby się w trąbę powietrzną. Leje powstają na skutek różnicy ciśnień pomiędzy masami powietrza znajdującymi się wewnątrz wiru i tymi, znajdującymi się poza nim.

Pogoda w środę 8 czerwca 2022 roku

Niestety nie mamy dla was dobrych wiadomości. Zjawiska burzowe towarzyszyć będą nam także w środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Alarmy obowiązują w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, a także w większości województw łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Na tym obszarze przewiduje się opady deszczu sięgające od 20 do 35 mm. W czasie burz możliwe porywy wiatru od 70 do 85 km/h.

Pocieszeniem może być wysoka temperatura. W całym kraju temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Najwyższym wskazaniem termometru będzie 29 stopni.

Jaką aurą przyniosła wam środę?

To też może cię zainteresować: Nad uczestnikami programu "Rolnik szuka żony" ciąży fatum. Jeden z tabloidów nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Przytacza na to dowody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duchowny postanowił wyjaśnić kwestię, która sprawia wielu osobom problem. Teraz już nie powinno to nikomu sprawić kłopotu. O czym mowa

O tym się mówi: Co dalej z karierą Edwarda Miszczaka po odejściu z TVN. Ujawniono rzekome powody odejścia dyrektora programowego ze stacji. Mają związek z konkurencją