Jak przypomina portal "Super Express", Barbara Kurdej-Szatan po emoconalnej reakcji i mocnych słowach skierowanych pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej, musiała się zmierzyć z poważnymi problemami wizerunkowymi. Straciła pracę w TVP. Nie oglądamy jej już również w reklamach znanej sieci, której twarzą była od lat. W uporaniu się z kiepską prasą z pewnością nie pomoże jej fakt, że do sądu trafił wobec niej akt oskarżenia.

Prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Barbary Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan zapłaciła ogromną cenę za emocjonalną ocenę filmiku, na którym przedstawiono zachowanie strażników granicznych w trakcie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. We wpisie aktorki padło sporo mocnych i wulgarnych słów, które odbiły się w mediach szerokim echem.

I choć wpis Barbary Kurdej-Szatan dość szybko zniknął z jej profilu w mediach społecznościowych, a ona sama przeprosiła, do dziś ponosi konsekwencje. Nie tylko przyszło jej się mierzyć ze stratą pracy w TVP, problemami z kontraktami reklamowymi i ogromną falą hejtu, ale także konsekwencjami prawnymi.

Z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że do sądu wpłynął przeciw aktorce akt oskarżenia. Prokuratura zarzuciła Kurdej-Szatan zniesławienie Straży Granicznej i służących w niej funkcjonariuszy.

Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczeniem, a nawet pozbawieniem wolności do roku. Aktorka na etapie postępowania prokuratorskiego nie przyznała się do stawianych jej zarzutów, zdecydowała się także na złożenie obszernych wyjaśnień.

Myślicie, że w czasie procesu uda się Barbarze Kurdej-Szatan odzyskać dobre imię?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Woźniak-Starak żegna po swojemu Edwarda Miszczaka. Wspomina też Piotra Woźniaka-Staraka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nad uczestnikami programu "Rolnik szuka żony" ciąży fatum. Jeden z tabloidów nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Przytacza na to dowody

O tym się mówi: Kontrowersje w sprawie spadku po Krzysztofie Krawczyku. Czy ostatni testament jest ważny w oczach sądu