Jak przypomina portal "Pomponik", Donald Tusk 22 kwietnia skończył 65. lat. Oznacza to, że polityk osiągnął wiek emerytalny. Emerytura, na jaką może liczyć jest imponująca. Poznajcie szczegóły!

Donald Tusk politycznie i nie tylko

Donald Tusk jest z wykształcenia historykiem. Kierunek ten ukończył w 1980 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Jeszcze w trakcie studiów był zaangażowany w działalność na rzecz opozycji, współtworząc między innymi Studencki Komitet Solidarności. Pisywał wówczas do czasopism opozycyjnych.

Po wprowadzeniu stanu wojennego, Donald Tusk jakiś czas pracował w Norwegii, jako pracownik fizyczny. Swoją przygodę z wielką polityką, rozpoczął w latach 90. To właśnie wtedy dostał się do Sejmu z list Kongresu Liberalno-Demokratycznego, który współtworzył. Był również wiceszefem Unii Wolności, a w 2001 roku wspólnie z Andrzejem Olechowskim i Maciejem Płażyńskim założył Platformę Obywatelską.

W latach 2007-2014 sprawował urząd prezesa rady ministrów. Później zamienił polską scenę polityczną na instytucje europejskie. Został przewodniczącym Rady Europejskiem. Stanowisko piastował do 2019 roku. Potem został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, a w zeszłym roku, ponownie objął urząd przewodniczącego PO.

Donald Tusk emerytura

22 kwietnia Donald Tusk osiągnął wymagany przepisami wiek emerytalny, co uprawnia go do ubiegania się o emeryturę. Z wyliczeń "Super Expressu" wynika, że lider PO może liczyć na bardzo wysokie świadczenie, stając się prawdziwym rekordzistom wśród polskich polityków.

Za czas spędzony w Parlamencie Europejskim, Donald Tusk otrzyma emeryturę sięgającą około 20 tysięcy złotych. Nieco "skromniejsza" będzie jego polska emerytura byłego premiera, która wyniesie około 10 tysięcy złotych. W sumie świadczenie wypłacane Tuskowi, może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

Pieniądze/YouTube @Świat Wokół Nas
Pieniądze/YouTube @Świat Wokół Nas
Pieniądze/YouTube @Świat Wokół Nas

Jeśli wyliczenia te się sprawdzą, Donald Tusk zdetronizuje dotychczasową liderkę, Joannę Senyszyn, która otrzymuje świadczenie emerytalne w wysokości około 18 tysięcy złotych.

Co sądzicie o wysokości świadczenia byłego premiera?

To też może cię zainteresować: Miesięczne zarobki Katarzyny Cichopek. Informator zdradził zawrotną kwotę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CDC wydaje ogólnokrajowy alert dotyczący tajemniczej choroby u dzieci. Wciąż nie wskazano przyczyny

O tym się mówi: Papież Franciszek zmienił bardzo ważne plany. Odwołano ryzykowne spotkanie. O co chodzi