Program 500 plus dla obywateli, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji, został nazwany potocznie 500 plus dla seniora. Media donoszą, że od 1 marca zmianie ulegają progi. Jak się okazuje, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie mógł wypłacać świadczenie większej grupie ludzi.

Jakie zmiany wprowadza rząd w 500 Plus?

Nie ulega wątpliwości, że w obecnych czasach każdy dodatkowy grosz może się okazać niezbędny do przetrwania. Wprowadzone przez rząd zmiany mają ułatwić otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki większej grupie potrzebujących tego ludzi.

Jak donosi "Gazeta.pl", dodatkowe świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą otrzymywać ci, którzy ukończyli 18 rok życia i są całkowicie nie zdolni do życia samodzielnego i niesamodzielni jako dorosłe jednostki społeczne.

Muszą oni także spełnić wytyczone warunki dochodowe. Próg ten uległ zmianie od 1 marca. Będzie to niosło możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy przez szersze grono ludzi.

Jak się okazuje, limit dochodowy wzrósł od 1 marca do 1396,13 zł miesięcznie. Gdy jednak ktoś przekracza ów limit, nie traci szansy na otrzymanie dodatkowego świadczenia, a jedynie podlega zasadzie "złotówka za złotówkę", czyli 500 Plus wypłacone będzie, ale nie w pełnej kwocie.

Maksymalne dochody osoby chcącej otrzymać 500 Plus dla osoby niezdolnej do samodzielnego funkcjonowania, nie mogą jednak być większe niż 1896,13 zł miesięcznie.

O tym się mówi: Ponure doniesienia z elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Ministerstwo Energetyki Ukrainy informuje o stanie pracowników obiektu. Radiacja zwiększona

Zerknij tutaj: Smutne wieści w rodzinie Lewandowskich. Anna pożegnała bliską jej sercu osobę. O kogo chodzi