Rząd przygotował nowe zasady dotyczące kwarantanny. Minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił zaprezentować je za pomocą Twittera.

Okazuje się, że zaproponowane przez radzących zmiany weszły w życie już dzisiaj. Na Twitterze Niedzielskiego pojawiła się fotografia dziennika ustaw, w którym znalazły się już nowe zasady. Zaostrzenie zasad kwarantanny nie kazdemu sie spodoba.

Lotnisko, Straż Graniczna. Służba Celna, Samolot YouTube
Lotnisko, Straż Graniczna. Służba Celna, Samolot YouTube

Rząd luzuje obostrzenia ale zaostrza zasady kwarantanny. Co się zmieni?

Koronawirus mocno daje się we znaki, a eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie jest najgorszy moment. Obecnie znajdujemy się w środku trzeciej fali pandemii.

Przez ten czas w Polsce odnotowano dziesiątki trudnych przypadków, powikłań, a także zgonów. Najbliższe prognozy również nie napawają optymizmem.

Zmiany w kwarantannie dotyczą konkretnie osób, które przylatują do Polski z Brazylii, Indii oraz RPA. Do dziś obowiązywało prawo, które zakładało zwolnienie z kwarantanny po okazaniu negatywnego testu na COVID-19, który został wykonany w przeciągu 48 godzin od przylotu. Od dzis o zwolnienie z kwarantanny można ubiegać się dopiero po 7 dniach.

– Zgodnie z nowymi regulacjami od północy osoby podróżujące z Indii, RPA i Brazylii nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48h po powrocie do kraju. Taka możliwość dopuszczona jest dopiero po 7 dniach – napisał Adam Niedzielski.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MIESZKAŃCY JEDNEJ Z POLSKICH WSI NIE KRYJĄ ZMĘCZENIA CAŁĄ SYTUACJĄ. WSZYSTKO PRZEZ POPULARNY PROGRAM „ROLNICY. PODLASIE”. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: CENY W WIELU POLSKICH MIEJSCOWOŚCIACH MOCNO POSZYBOWAŁY W GÓRĘ! TURYŚCI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA CENAMI, JAKIE WINDUJĄ USŁUGODAWCY

O tym się mówi na świecie: POWALAJĄCE WIEŚCI Z BRYTYJSKIEGO DWORU! KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA MAJĄ WSPÓLNEGO, „UKRYWANEGO” PRZED ŚWIATEM SYNA? NA JAW WYPŁYNĘŁY ZDJĘCIA MĘŻCZYZNY

Z życia gwiazd: EDWARD MISZCZAK W SZCZERYCH SŁOWACH O RELACJI Z ANNĄ CIEŚLAK. RÓWNIEŻ WSPOMINA RELACJĘ Z BRONISŁAWEM CIEŚLAKIEM. JAKIE BYŁY ICH STOSUNKI