Przydarzyło się to kotkowi Pallasa, którego matka bezskutecznie urządziła gniazdo w opuszczonej przyczepie. Kiedy pojazd został przetransportowany w inne miejsce do naprawy, przestraszona matka kota uciekła do lasu.

Kociak został sam, po dwóch dniach ludzie go przyjęli. Dzieciak trafił do rodziny Vadima i Olgi Kirilluk.

Przydomek został nadany przez nazwę góry, obok której się urodził — Dasha Budlanovna.

Kociak był odwodniony, więc początkowo wzmocniono go solą fizjologiczną ze strzykawki. Stopniowo przeszedł na mleko.

Z czasem Dasha nauczyła się sama ssać smoczek butelki.

Po jedzeniu masowano jej brzuch, tak jak robi to w naturze kocia matka.

Legowisko kicia miała w zaimprowizowanym łóżeczku z kartonu.

Po wyzdrowieniu kotek zaczął jeść specjalną mieszankę, a po 1,5 miesiąca otrzymał świeże mięso.

Dasha szybko przyzwyczaiła się do domu. Sam nauczyła się wspinać na sofę. W nocy wolała spać w „jaskini”.

Gniazdo małego kota Pallasa było wnoszone w ciągu dnia do holu, a wieczorem do sypialni.

Po półtora miesiąca oczy Dashy zmieniły kolor z niebieskiego na żółty.

Wyraz pyszczka stał się ostrzejszy.

W czerwcu Dasha po raz pierwszy pojawiła się na łonie natury, w tym wieku, na wolności, kot Pallas wyciąga dzieci z gniazda.

Trzeba jednak nauczyć kota żyć na wolności. Na początku bała się i ciągle podbiegała do „przybranych rodziców”, ale potem trochę się do tego przyzwyczaiła.

Dasha bardzo uwielbiała ostrzyć pazury. Jednak pazury Pallasa są duże, ostre i nawet w wieku jednego miesiąca kocięta nie wiedzą, jak je ukryć.

Podczas chodzenia pazury uderzały o podłogę, a jeśli Dasha chciała wspiąć się po nogach do „matki”, jej nogi były pokryte zadrapaniami.

Kiedy Dasha popychała lub przyciągała ręce z butelką mleka, były też zadrapania.

Z toaletą też wszystko nie wyszło od razu. Najpierw urządzała sobie toaletę za szafą lub w domowych kapciach.

W wieku dwóch miesięcy okazało się, że załapała, że należy iść do toalety na tacy z piaskiem. A po obejrzeniu kotów zaczęła chować wszystko za sobą.

Oprócz Dashy w domu mieszkały dwie kotki i kocur. Początkowo przyjaźń małego kota Pallasa z nimi nie wyszła, koty wyczuły jej dziki zapach i syknęły w odpowiedzi.

Kot Mysia jako pierwszy „zaakceptował” Dashę i pozwolił jej spać obok niej na krześle.

Kot Pallasa stał się bardzo krnąbrny. Dasha akceptowała uczucie tylko od swojej „przybranej matki”.

Im starsza była Dasha, tym bardziej biegała dziko i wolała samotność. Przestała sypiać ze swoimi „rodzicami” i coraz częściej siadała przy oknie, obserwując życie na ulicy.

Była cicha w nocy i rano.

Grzecznie poprosiła o jedzenie, ssąc opuszkę dłoni. Albo, kiedy usłyszała, że ​​coś jest wyjmowane z lodówki, biegła, stanęła na tylnych łapach, błagając o podzielenie się kawałkiem mięsa.

Kiedy miała 4 miesiące, Dasha odbyła kilka spacerów po swoim domu.

Zrobiła gniazdo w stosie drewna, a kiedy była sama w domu, narzekała „Iyav-vav-vav”.

Młody członejk rodziny z każdym dniem stawał się coraz bardziej niezależny, coraz częściej nie znosił ograniczeń wolności i był zły.Na wolności, w tym wieku, kot Pallas zwykle opuszcza gniazdo i rozpoczyna samodzielne życie.Jednak podczas zimowania ponad połowa z nich umiera.Trzeba było zdecydować coś z przyszłością Dashy. Nie chcieli oddać jej do zoo, ponieważ pierwotnie planowali ją wypuścić. Już samo przebywanie w domu stawało się niebezpieczne.


Postanowiono zabrać ją do kordonu Rezerwatu Daurskiego — obszaru, w którym mieszka kot Pallasa. Po raz pierwszy znalazła się wolna, Dasha uciekła do lasu, ale została zwrócona, aby nie zgubić się i przyzwyczaić do swojej nowej „jaskini”.Młody kot badał teren przez całą dobę, wracając wieczorem na karmienie.W wieku trzech miesięcy na łonie natury matka zaczyna oprowadzać dzieci po okolicy, zmieniając schronienia. Młode uczą się ukrywać, cicho podkradać się do zdobyczy, atakować i zabijać. To są podstawowe umiejętności przetrwania.Dasha rozwijała te umiejętności, ścigając koty, bawiąc się z ludźmi, podkradając się i wskakując na królika.Dasha od dzieciństwa wykazywała zwierzęce usposobienie, warczała na nieznajomych, jeśli „rodzic” interweniował — też to dostał.Po pięciu dniach życia na kordonie Dashy udało się złapać małą pikę.Aby to zrobić, musiała siedzieć w zasadzce przy dziurze.Zrozumiano, że nie można zdobyć pożywienia tylko, skacząc i goniąc; potrzeba powściągliwości i czekania.Tego samego dnia udało jej się złapać dorosłego pika, choć nie bez pomocy osoby, która w odpowiednim czasie wypuściła ofiarę z otwartej żywej pułapki.Kot przez tydzień opanował terytorium kordonu, znalazł dobre schronienie i zdobył pierwsze doświadczenie łowieckie.Oczy Dashy stały się jeszcze bardziej dojrzałe i surowe.

Kot Timka został doprowadzony do kordonu. Dasha, ustępując kotu w zwinności i skoczności, zabrała jej cierpliwość i wytrwałość. Czując się jak przyjaciółkaa na kordonie, gorliwie zakopała toalety Timkiny.

Dasha uporczywie, ale bez agresji, „wypchnęła” Timkę z jego terytorium. Kot odpowiedział chrząknięciem i uderzeniami w twarz.

Koci krewni nigdy nie przyjęli nowej do swojej rodziny.

Dasha nie odważyła się wyjść poza ogrodzenie, wciąż czując przywiązanie do „rodziny”, była też ciekawa i zabawna.

Czas mijał, a Dasha wydawała się bać, opuścić swoje gniazdo, chociaż koty w jej wieku już w przyrodzie prowadziły samodzielne życie.

Do września Dasha zyskała 2 kilogramy.

Coraz częściej kot Pallasa patrzył na góry, a pewnego dnia wyszła ...

Wolała żyć.

Historia kota Pallasa trwa do dziś. Wadim na swojej stronie na Facebooku szczegółowo opisuje, co się dzieje z Dashą.

O tym się mówi w Polsce: POJAWIŁY SIĘ MASOWE KONTROLE W MILIONACH DOMÓW W CAŁEJ POLSCE. KONTROLERZY MOGĄ ZAPUKAĆ DO NASZYCH DRZWI W KAŻDEJ CHWILI. KARA JEST NAPRAWDĘ WYSOKA

O tym się mówi na świecie: TATA I JEGO DWAJ SYNOWIE PRZYGOTOWALI MNÓSTWO MATERIAŁÓW NA OPAŁ. TO, CO ZROBILI DALEJ, WZRUSZA DO ŁEZ

Z życia gwiazd: JAROSŁAW KRET W BARDZO CIĘŻKIM STANIE ZDROWIA? SENSACYJNE DONIESIENIA O ZNANYM PREZENTERZE POGODY. GWIAZDOR TELEWIZJI MIAŁ BYĆ KROK OD NAJGORSZEGO