Najnowsze informacje o koronawirusie. Kolejna nauczycielka zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. To nie pierwsza taka sytuacja, inni nauczyciele także zaczynają poważnie się martwić...

Jak powszechnie wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce od niedawna wygląda coraz gorzej. Dosłownie z dnia na dzień pada nowy rekord liczby zachorowań - dzisiaj ta liczba wyniosła aż 9291 przypadków, podczas gdy zaledwie miesiąc temu te liczby oscylowały w granicach 300 – 400 zakażeń dziennie.

Kolejna nauczycielka zmarła w wyniku COVID-19

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trybie stacjonarnym zaczęły pojawiać się komunikaty o szkołach jako ogniskach zakażeń.

Niestety, takie informacje pojawiają się każdego dnia, a lista szkół powiększa się.

Ostatnio w mediach ogólnopolskich pojawiły się wieści o śmierci kilku nauczycieli, którzy odeszli z powodu zachorowań na koronawirusa.

Dziś pojawiła się zatrważająca informacja o śmierci 42 – letniej nauczycielki języka angielskiego z Krakowa, która nie miała żadnych innych chorób współistniejących.

- Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dn. 16 października 2020 r. odeszła od nas do Wieczności nasza koleżanka Agnieszka K., nauczyciel języka angielskiego. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna. Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w Pokoju! – brzmi komunikat na stronie szkoły.

Łącznie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło aż pięciu nauczycieli w Polsce.