Nina Andrycz była aktorką o wyrafinowanym stylu. Jej kreacje określanie przez nią „krawieckimi dziełami sztuki” zapewniły jej tytuł najelegantszej Polki.

Nina Andrycz. Co się stało z majątkiem gwiazdy?

Nina Andrycz pożegnała się życie w 2014 r. Aktorka miała wówczas 101 lat. Ostatnią wolą artystki było przekazanie jej majątku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czy wolę artystki została spełniona?

Majątek, który aktorka zamierzała przeznaczyć na fundację wynosił około 100 000zł. Jak się jednak okazuje WOŚP do tej pory nie otrzymał pełnej sumy od banku, pomimo tego, że aktorka odeszła już kilka lat temu.

Jak podaje Super Express fundacja Owsiaka została uhonorowana póki co dwoma przelewami. Jeden na kwotę 36 tysięcy złotych i drugi na niecałe 300 zł.

Nina Andrycz fot. YouTube
Nina Andrycz fot. YouTube

- Wiemy, iż przed śmiercią Niny Andrycz z jej rachunku dokonano wpłaty 80 tys. złotych na jeden z funduszy tegoż banku. Zwróciliśmy się o te środki. Niestety otrzymaliśmy odpowiedź, że WOŚP nie dziedziczy jednostki uczestnictwa funduszy – mówił rzecznik prasowy fundacji.

Jak się jednak okazuje fundusz jest jednym z produktów oferowanych przez bank. Pieniądze, które artystka pozostawila nie są dla niej dostępne. Konieczne jest przekazanie ich na konkretny cel.

- Pomyśleliśmy, że najlepiej będzie przekazać pieniądze dla szpitala im. prof. Orłowskiego na warszawskim Powiślu, w którym umarła aktorka. Na ultrasonograf lub łózka - dodaje rzecznik.

Nina Andrycz fot. YouTube
Nina Andrycz fot. YouTube

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ