Jak podaje "Lelum", zmarła Joanna Cortés, światowej sławy śpiewaczka operowa. Legenda Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracowała z nim od 1992 roku. Solistka otrzymała Złotą Maskę za rolę Carmen.

Odeszła wielka gwiazda muzyki operowej

e-teatr.pl

Zmarła w wieku 68 lat we wtorek, 29 września 2020 roku. Joanna Cortés studia wokalno-aktorskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu ukończyła z wyróżnieniem w 1980 roku. Nie poprzestała na tym. Edukację muzyczną kontynuowała we Włoszech i w Niemczech.

Jej spektakularny debiut miał miejsce w Operze Wrocławskiej w partii Tatiany w Eugeniuszu Onieginie". Jako solistka pracowała w Teatrze Wielkim w Łodzi, oraz Poznaniu. Nawiązała także współpracę z Teatrem Roma.

przyjaciele poinformowali o jej śmierci na łamach portalu "e-teatr".

Warszawa. Zmarła śpiewaczka operowa Joanna Cortes.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci Joanny Cortes - poinformował we wtorek Teatr Wielki - Opera Narodowa, którego solistką była od 1992 r. Śpiewaczka zmarła we wtorek, w wieku 68 lat.

Wierzyć się nie chce… Dziś rano odeszła od nas wspaniała artystka i cudowny człowiek Joanna Cortes!

Jeszcze niedawno rozmawialiśmy Joasiu, ustalając nasze wspólne plany artystyczne, nie tylko na ten rok, ale i na lata kolejne. W najbliższy czwartek rozpocząć miała się 2. edycja Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu, na którym to miałaś wystąpić w ramach cyklu „Mistrzowie Wokalistyki”, wraz ze swoim arcy wspaniałym repertuarem Marleny Dietrich.

Nam pozostaje złozyć najszczersze kondolencje najbliższym zmarłej artystki.

O tym się mówi: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka

Zerknij tutaj: Kolejna tajemnica serialu "Czterej pancerni i pies" wyszła na jaw. To zaskoczenie dla wielu fanów

Nie przegap: Kolejny skandal na SOR. Odeszła przez czekanie na wynik testu na koronawirusa. Co się stało