Ale dziś pamiętają ją tylko jako ofiarę gangu Mansona i w związku z mężem reżyserem Romanem Polańskim, który ponownie przypomina się o przeszłych grzechach. Czym ona była, Sharon Tate?

Sharon Tate urodziła się w 1943 r. W rodzinie wojska, pułkownik Paul Tate. Była najstarszą z trzech sióstr, więc nie rozpieszczali jej uwagą, przez co dziewczyna poczuła chroniczną samotność. Ponadto rodzina przyszłej aktorki ciągle się przemieszczała i nie zawsze było łatwo znaleźć przyjaciół za każdym razem w nowym miejscu - więc Sharon wolała być sama.

Jeśli zastanawiałeś się, gdzie w jej oczach jest tyle melancholii i smutku, jest to odcisk jej dzieciństwa. Po ukończeniu szkoły Sharon planowała pójść na uniwersytet i studiować jako psychiatra, ale jej ojciec ponownie został przeniesiony na służbę, więc rodzina przeniosła się do Włoch.

Dziewczyna natychmiast zakochała się w lokalnej atmosferze, nasyconej radością i beztroską, i wreszcie zaprzyjaźniła się z uczniami jednej z amerykańskich szkół.

Pewnego razu Sharon postanowiła spróbować szczęścia i zagrać w statystyce jednego z lokalnych filmów. Podczas przerwy na lunch dziewczyna poznała aktora Richarda Beimera, który przez kilka godzin był przekonany, że dziewczyna ma prawdziwy talent i została aktorką. Sharon słuchała słów Beimera, pojawiła się jako część tłumu w filmie „Barabbas”. Rola była niewielka, ale Sharon zrobiła dobre wrażenie.

Potem Sharon próbowała przejść casting w Rzymie, ale kiedy nic z tego nie wyszło, poszła szukać pracy filmowej w Stanach Zjednoczonych. Tam aktorka znalazła swojego pierwszego agenta i dostała pracę w telewizji, gdzie zagrała w reklamach.

Ze względu na zbyt ładny wygląd Tate otrzymywała tylko epizodyczne role, w szczególności grała śmiertelnie uwodzicielki w serialach komediowych.

Sharon Tate w filmie „Diabelskie oko”

Pierwsza znacząca rola, jaką Sharon Tate otrzymała w 1965 roku w brytyjskim horrorze „Diabelskie oko”. Aktorka grała tam Odile de Kerey - czarownicę, która mieszka ze swoim bratem we francuskiej posiadłości.

Dziewczyna tak dobrze odegrała rolę mistycznego stwora, że ​​niemal natychmiast po zakończeniu zdjęć została wysłana list z zaproszeniem do zagrania w innym filmie. Propozycja pochodzi od samego Romana Polańskiego.

Obraz nazywał się „Bal wampirów” i był rewolucyjny pod każdym względem, ponieważ wraz z mistycyzmem, humorem oraz doskonałym akompaniamentem muzycznym i kostiumowym wyróżniał się pewną liczbą scen o erotycznym wydźwięku.

Aktorka grała Sarę Chagall, córkę właściciela gospody w Transylwanii, w której zakochuje się Alfred, młody asystent profesor, który przybył do Transylwanii, by studiować wampiry. Rolę Alfreda grał sam reżyser Roman Polański, choć wcześniej chciał powierzyć tę pracę innemu aktorowi. Wietrzny Polasnsky po prostu nie mógł się oprzeć urokowi młodej Tate.

W czasie kręcenia balu wampirów Tate odrzuciła już propozycję małżeństwa stylisty z Hollywood, Jaya Serringa i przerwała romans z francuskim aktorem Phillipem Forke. Dziewczyna naprawdę uciekła od miłości jak od ognia, ponieważ wszystkie te romantyczne doświadczenia odciągnęły ją od pracy.

Tylko Polański potrafił stopić jej zimniejsze serce. Po zakończeniu zdjęć, które miały miejsce we Włoszech i po powrocie do Londynu, Tate przeprowadził się do Polańskiego i zaczął mieszkać w swoim mieszkaniu.

Tak więc Sharon Tate w końcu pozwoliła się zakochać i, wbrew własnym oczekiwaniom, zaczęła jeszcze bardziej przodować w dziedzinie kreatywności.

W 1967 roku aktorka pojawiła się w dramacie „Valley of the Dolls”, w którym zagrała Jennifer North, jedną z głównych postaci, dzięki której białe buty i fryzury z ekstremalnym bouffantem stały się modne w całej Ameryce. W 1968 roku Tate zagrał rolę nieudanego szpiega Freya Carlson w komediowym filmie szpiegowskim The Destroyer Team.

Sharon Tate w filmie „Bal wampirów”

Telefon Tate był dosłownie wyrwany z połączeń, ale musiała zostawić wielu reżyserów bez odpowiedzi, ponieważ to w tym roku Roman Polański złożył ukochaną propozycję. W 1968 r. Para pobrała się w stolicy Wielkiej Brytanii, a następnie wróciła do Kalifornii. Zimą aktorka stwierdziła, że ​​jest w ciąży.

Sharon Tate w filmie „Valley of the Puppets”

Przez osobistą spowiedź Polański czuł się jak najszczęśliwszy człowiek na świecie i rozpieszczał swoją żonę jak prawdziwą księżniczkę, ale kiedyś musiał wyjechać i pojechać do Londynu, aby omówić szczegóły nowego obrazu. Sharon szczerze tęskniła za mężem i dlatego często organizowała przyjęcia, aby trochę się pocieszyć. Jednak nikt nie przewidział, jaka to byłaby tragedia.

Wieczorem 9 sierpnia Sharon poszła do restauracji w towarzystwie przyjaciół i wróciła do domu o wpół do jedenastej rano, mówiąc, że jest bardzo zmęczona. Tej samej nocy członkowie sekty rodzinnej zorganizowanej przez Charlesa Mansona wpadli do domu aktorki i brutalnie zabili wszystkich tamtejszych ludzi, w tym samą ciężarną aktorkę.

Sharon błagała o odejście z życia nienarodzonego dziecka, ale sekciarze nie posłuchali modlitw kobiety i zadali jej 16 ran kłutych, które spowodowały jej śmierć. Przyjaciele, którzy byli z Sharon w domu, również zginęli od ran postrzałowych i ran kłutych, a słowo „Świnia” zostało pomalowane krwią na drzwiach wejściowych.

Sharon Tate i Roman Polański

Roman Polański powiedział, że kiedy do Londynu nadeszła pilna rozmowa, już czuł, że coś jest nie tak. Słowa, które usłyszał, doprowadziły reżysera do furii, co później odbiło się na jego zdrowiu psychicznym. Pogrzeb Sharon Tate odbył się 13 sierpnia na cmentarzu Holy Cross w Calvert City. Wraz z aktorką nienarodzone dziecko zostało złożone w grobie.

Przez wiele lat Hollywood pogrążyła się w prawdziwej paranoi: ludzie zaczęli szczelnie zamykać drzwi i wznosić wysokie ogrodzenia wokół swoich posiadłości. Sam Polański nie mógł zaakceptować straty i to z powodu trwałej rozpaczy stracił kontrolę, wchodząc w związek z nieletnią dziewczyną.

Zdjęcia z filmu Pewnego razu w Hollywood

Wkrótce emocje ustąpiły i Sharon nie została wypowiedziana dokładnie, dopóki film „Pewnego razu w Hollywood” został wydany na dużych ekranach w 2019 roku, gdzie jedna historia jest poświęcona historii miłosnej Romana Polańskiego i Sharon Tate.

Margot Robbie doskonale odegrała rolę legendarnej aktorki, a co najważniejsze - skupiła się na postaci Sharon, a nie na tragedii, która ją spotkała. Więc teraz świat wreszcie wie, jaka była utalentowana, troskliwa i kochająca dziewczyna Sharon Tate.

Przypomnij sobie o… BABCIA I DZIADEK TO PRAWDZIWY SKARB. JAKA JEST ROLA DZIADKÓW W ŻYCIU WNUKÓW