Według jego założeń kobieta, która od dawna uważana była za najstarszą na Ziemi, mogła być w rzeczywistości 99-letnią córką tego, który udawał, oszukując cały świat.

Imię Francuzki Jeanne Calment grzmiało we wszystkich mediach, gdy pojawiła się wiadomość o jej śmierci w 1997 roku. W tym czasie miała 122 lata i 164 dni. Ale naukowiec twierdzi, że córka Yvonne, która zaczęła podszywać się pod matkę po jej śmierci w 1934 r., Mogła być kobietą długowieczną.

Kiedy Jeanne urodziła się w Arles w Prowansji w 1875 roku, średnia długość życia kobiet wynosiła tylko 48 lat. Po tym, jak udało jej się przeżyć ponad 120 lat, stała się bardzo czczoną osobowością w swoim rodzinnym kraju.

W dokumencie z okazji 120. rocznicy Francuzki powiedziała, że ​​czekała 110 lat na sławę.

Ta fascynująca historia nie przekonała jednak wszystkich i jeden sceptyk postanowił dojść do sedna prawdy. Matematyk Nikołaj Zack twierdzi, że znalazł wiele niespójności. Przeczesując bazy danych cmentarzy, Rosjanin obliczył, że możliwość osiągnięcia 122 roku życia jest nieskończenie mała.

Naukowiec wyjaśnia, że ​​statystyki pokazują, że Jeanne po prostu nie mogła żyć tak długo. Uznał również za dziwne, że nigdy nie wspomniała w wywiadzie na temat epidemii cholery, która spustoszyła Arlesa w 1884 roku. Nikołaj był również zainteresowany tym, dlaczego przeprowadzając się z mieszkania, kobieta poprosiła krewnego, aby spalił wszystkie swoje rzeczy osobiste.

Kiedy rosyjski matematyk przedstawił swoją teorię opinii publicznej, oburzył całą Francję. Naukowiec zasugerował, że córka Jeanne udawała, że ​​jest jej matką, ponieważ byli do siebie podobni i grała tę rolę przez 60 lat.

Nicholas twierdzi, że informacja, że ​​Yvonne zmarła na zapalenie opłucnej w latach 30. XX wieku, była również częścią mylącej legendy. Były nawet wezwania do ekshumacji ciała Joanny na tle sporów sądowych, aby nie płacić podatku od spadków.

Niemniej jednak wiele francuskich publikacji nazywa teorię Mikołaja Zaka sponsorowaną przez Rosję fałszywymi wiadomościami. Dołączają do nich także przedstawiciele władz francuskich, którzy twierdzą, że nie mają najmniejszych wątpliwości co do wieku Jeanne Kalman.

Wskazują, że gdy kobieta skończyła 120 lat, dokładnie nazywała fakty dotyczące ludzi i wydarzeń, które miały miejsce w jej dzieciństwie. Ponadto, gdyby założenia rosyjskiego matematyka były prawdziwe, Jeanne musiałaby udawać żonę własnego ojca.

Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia uważają, że styl życia prowadzony przez ludzi bezpośrednio wpływa nie tylko na jego jakość, ale także na czas jego trwania. Udało im się zidentyfikować 9 przydatnych nawyków, które znacznie zwiększają szanse na przeżycie do bardzo starości.

Przypomnij sobie o… ABONAMENT RTV. KONTROLE BĘDĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM, A ZA BRAK OPŁAT GROŻĄ SUROWE KARY

Jak informował portal Życie: POLSKA. 20 DZIECI I 6 DOROSŁYCH POD NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM. WSZYSCY WRÓCILI Z WYCIECZKI Z WŁOCH