Choć wszystkie zużyte torebki po herbacie lądują zwykle w koszu, od dziś z pewnością zastanowisz się zanim je tam wrzucisz. Okazuje się, że te z porostu bezużyteczne rzeczy, mają dodatkowe zastosowanie.

Każdy, kto interesuje się ogrodnictwem lubi ciekawostki. Dziś przedstawimy jedną, do której zastosowania przydadzą się torebki po herbacie. Zaparzcie wiec ten pyszny napar i przeczytajcie ten artykuł.

Twój ogród zmieni się nie do poznania, wystarczy, że zastosujesz jeden rewelacyjny trik

Ogrodnictwo to bardzo wymagające hobby. Nie każdy może pochwalić się ręką do roślin. Ci, którzy cieszą się pięknymi kwiatami szczególnie ucieszą się z naszego artykułu. Podpowiemy, jak jeszcze bardziej ulepszyć wygląd waszych roślin. Wystarczy, że zastosujecie jeden z naturalnych nawozów, który znajduje się w domu każdego z nas.

Jakie rezultaty przyniesie torebka herbaty wykorzystana w twoim ogrodzie?

Nie jest tajemnicą, że torebka po zapatrzonej herbacie to świetny nawóz. Tanina oraz inne wartościowe składniki znajdujące się w herbacianych liściach, mają korzystny wpływ na glebę.

Co więcej, torebki, w których znajduje się herbata wykonane są z biodegradowalnego tworzywa, czyli z rośliny o nazwie konopia manilijska. W związku z tym torebki herbaciane, które w błyskawicznym tempie rozkładają się w ziemi, stanowią świetny i tani nawóz do roślin.

Nie jest to jedyne zastosowanie torebek po herbacie. Oprócz ich właściwości nawożących, zwalczają one także insekty oraz zapobiegają ich ponownemu rozprzestrzenieniu się. Jej działanie jest zbliżone do działania kawy, która podobnie jak i one odstrasza owady.

Przypomnij sobie o… BABCIA I DZIADEK TO PRAWDZIWY SKARB. JAKA JEST ROLA DZIADKÓW W ŻYCIU WNUKÓW