W sieci pojawiło się pewne zadanie matematyczne, które jest ogromnym wyzwaniem dla… dorosłych! Okazuje się, że wiedza jaką posiadamy i chęć logicznego wytłumaczenia różnych zjawisk, ogranicza naszą spostrzegawczość.

- Oto zagadka, którą błyskawicznie rozwiąże uczeń podstawówki, ale starsi mają z nią ogromny problem – taką opinię możemy przeczytać na brightside.me.

Mimo, że brzmi to kontrowersyjnie, faktycznie tak jest. Dla wielu dorosłych rozwiązanie zagadki jest niemal niemożliwe albo zabiera im to wiele czasu. Inaczej wygląda to u dzieci. One znajdują rozwiązanie w ciągu chwili. Dlaczego tak się dzieje?


Rozwiązanie zagadki jest banalnie proste. Nie wymaga ono żadnej głębokiej wiedzy z dziedziny matematyki. W podanych cyfrach występuje bowiem pewna zależność, którą wystarczy odkryć.

Naprowadzając na rozwiązanie możemy podpowiedzieć, że nie ma konieczności dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia cyfr. Rozwiązanie tkwi w okręgach, które są ukryte w kolejnych liczbach.

Jeśli zagadka jest zbyt trudna, podpowiadamy dalej.

W cyfrze 0, znajduje się jeden okręg. Dlatego 0=1.

W cyfrze 8, ukrywają się dwa okręgi, stąd 8=2.

Cyfra 9, ma tylko jeden okręg. Stąd 9=1.

Cyfry 1, 5 czy 7 nie mają wcale okręgów, dlatego przy rozwiązaniu wpisalibyśmy 0.

Ostatnia podana liczba w łamigłówce to 2581. Widoczna jest tylko jedna cyfra posiadająca dwa okręgi. Dlatego rozwiązaniem jest 2581 = 2.

To tłumaczy dlaczego do rozwiązania nie jest potrzebna żadna ogromna wiedza matematyczna. Liczy się spostrzegawczość, a ta jest wyjątkowo rozwinięta u dzieci. Po raz kolejny potwierdza się teza, że zdolność logicznego myslenia i chęć zastosowania zdobytej wiedzy, często przysłania dorosłym najprostsze rozwiązania.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA MAJDAN-ROZENEK JEST W CIĄŻY? NAJNOWSZE ZDJĘCIA MÓWIĄ BARDZO WIELE

Jak informował portal Życie: TEN DOKUMENT TRZEBA WYPEŁNIĆ PO ZAKUPIE AUTA! BEZ NIEGO URZĄD NAKŁADA KARY, NAWET 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Portal Życie pisał również o… KOLEJNE PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI! „KWOTY WYŻSZE NAWET O KILKASET PROCENT”