Podanie poprawnego rozwiązania równania matematycznego to nie lada wyzwanie dla niejednego z nas.  W sieci krąży łamigłówka, której odpowiedzi podzieliły internautów. Jak wygląda i jaki jest jej poprawny wynik? Sprawdź poniżej. 

Matematyka to królowa nauk. Dla jednych przedmiot przyjemny, dla drugich trudna szkolna przeprawa. Jednak są równania, których odpowiedzi powinien znać każdy z nas.

Nie trzeba być geniuszem, by rozwiązywać krótkie równania matematyczne. Niestety, dla niektórych nawet proste obliczenia stanowią problem. Tak też się stało w przypadku równania: 5 + 7 ( 2 + 1 ) = ? 

Jak donosi portal „Papilot.pl” wynik działania nie był jednoznaczny. Za poprawne zaczęto uznawać wiele odpowiedzi np. 12, 26 i 36. Jednak prawdziwe rozwiązanie może być tylko jedno!

Zanim zapoznasz się z prawidłową odpowiedzią, sprawdź, czy sam umiesz ją podać!  Jeśli jednak masz małe trudności, to szybko przychodzimy z pomocą.

Aby poprawnie odpowiedzieć na to zadanie należy znać kolejność wykonywania działań. Mianowicie najpierw rozpoczynamy nasze obliczenia od nawiasu (2+1)=3. Następnie mnożymy: 5+(7×3). 7X3=21 Na końcu dodajemy: 5+21= 26. I gotowe!

Więcej zagadek znajdziesz tutaj: LUBISZ ZAGADKI? SPRÓBUJ ODPOWIEDZIEĆ NA TE!

Przeczytaj także, co słychać w polskim show-biznesie: NIEBYWAŁE SŁOWA POD ADRESEM POLSKIEJ POLSKIEJ PIOSENKARKI! FANI GROZILI JEJ ZA TO, ŻE…

Weronika Wojciechowska