Supertajfun Hagibis zbliża się do granic Japonii. Meteorologowie zapowiadają, że prawdopodobnie będzie to najsilniejszy tajfun od 1958 roku w tym regionie. Porywy wiatru już przekraczają 300 km/h. Odwoływane są loty, zawieszone zostało działanie linii kolejowych.

Linie lotnicze Nippon Airways poinformowały, że w sobotę anulowana zostanie większość lotów z lotnisk Haneda i Narita w Tokio. Również Japan Airlines przygotowują się do ogłoszenia takiej decyzji.

Zobacz także: ODWAŻNA KREACJA JULII WIENIAWY. KUSIŁA WSZYSTKICH NA IMPREZIE!

Cały obszar metropolitalny Tokio ma zawieszone działanie większości linii kolejowych.

Japońska Agencja Meteorologiczna podaje, że tajfun uderzy w piątek najpierw w okolicach wysp Shikoku i Honsiu. Następnie tajfun przesunie się na północ i w sobotę zaatakuje Tokio.

Rząd Shinzo Abe wydał już specjalne ostrzeżenie zawiązane z wysokimi falami, ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Do mieszkańców najbardziej zagrożonych terenów apeluje się, aby w miarę możliwości przenieśli się w bezpieczniejsze miejsce, gromadzili żywność oraz wodę.

Meteorologowie ostrzegają, że siła wiatru ma być ogromna, może nawet dochodzić do uszkodzeń konstrukcji budowlanych.

Zobacz także: WIEDZIELIŚCIE, ŻE KASIA CICHOPEK MA BRATA? ALEŻ Z NIEGO PRZYSTOJNIAK!

Cztery dni temu Hagibis zamienił się z burzy tropikalnej w supertajfun. Jest to odpowiednik huraganu piątego stopnia w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Wcześniej wiało z prędkością 260 km/h. Teraz porywy wiatru przekraczają już 300 km/h.

Źródło: „fakty.interia.pl”