Manuel Poppinger zdobył srebrny medal w drużynowych mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Po zakończeniu kariery podjął pracę w firmie ASFINAG, która zajmuje się pobieraniem opłat drogowych.

– Ta praca sprawia mi ogromną przyjemność – powiedział sportowiec w wywiadzie dla portalu laola1.tv.

Na swoim koncie na Instagramie Manuel Poppinger napisał: „Czas się pożegnać! Chcę podziękować wszystkim za wsparcie, jakie otrzymałem w ostatnich latach. Miałem gorsze i lepsze momenty, ale chcę powiedzieć, że była to niesamowita część mojego życia”.

Sportowiec był u szczytu swoich możliwości w latach 2015-2016. Wtedy właśnie zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w lotach, w kolejnych – brązowy. Poza pracą u austriackiego operatora systemu poborów opłat drogowych planuje poświecić się realizacji swoich pasji. Do jednej z nich należy jazda na motocyklu.

Jeśli dbasz o zdrowy styl życia, powinieneś o tym wiedzieć: DBASZ O SWOJĄ WAGĘ? POZNAJ LISTĘ PRODUKTÓW, KTÓRYCH LEPIEJ UNIKAĆ!

Sprawdź czy znasz podstawowe zasady savoir-vivre: CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Dominika Koba