Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas chce dbać o swoje zdrowie. Dlatego też powinniśmy przynajmniej orientować się w podstawach zdrowego odżywiania.

Zły produkt?

Od kilku lat obecna jest moda na „bycie fit”. Ludzie prześcigują się w robieniu kolejnych kursów żywieniowych, znajomi nieustannie wstawiają do sieci zdjęcia zdrowych posiłków czy też relację z siłowni.

Wiele produktów określanych jest z góry mianem złych. Czy jednak jest to prawda? Czy istnieje podział na produkty „dobre” i „złe”?

Jednym z produktów, wokół którego nieustannie trwają dyskusje jest margaryna. Jeszcze około dwudziestu lat temu była ona obecna w każdym polskim temu. Wtedy uważano, że masło tuczy, a margaryna jest niesamowicie zdrowa.

Jednak niedługo potem margaryna zyskała miano „złego tłuszczu” i została wypierana z polskich domów przez zdrowe i pełnowartościowe masło.

Źródło: i0.wp.com

Jaka jest jednak prawda na temat margaryny?

Okazuje się, że mamy dwa rodzaje margaryny. Pierwszym z nich jest margaryna miękka, czyli ta która jest sprzedawana w kubeczkach.

Margaryna taka, zawiera w swoim składzie nienasycone tłuszcze roślinne, które są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Co więcej, margaryna taka jest pochodzenia roślinnego, a więc z powodzeniem może być stosowana u wegetarian, wegan i osób z alergiami na mleko krowie.

Pamiętajmy jednak, że wybierając taką margarynę powinniśmy zwrócić uwagę na jej skład! Jest on niesamowicie ważny. Nierzadko o jakości produktu świadczy też jego cena. Jeśli jest więc podejrzanie niska, lepiej wybrać alternatywę.

Drugi rodzaj margaryny to margaryna twarda, którą możemy kupić w postaci kostek. Jak się okazuje, margaryna taka nie powinna być spożywana przez osoby starsze, dzieci oraz kobiety w ciąży. Zawiera ona bowiem tłuszcze utwardzone, które wykazują działanie kancerogenne.

Szerokim łukiem powinniśmy omijać także wszystkie miksy, które oferowane są w sklepach To połączenie margaryny oraz masła nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie!

Źródło: royalsmilde.com/

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT