Zimowy sezon nie jest zbyt sprzyjający dla stóp. W tym okresie wiele osób boryka się z problemem popękanej skóry na piętach.

Sprzyja temu codzienne noszenia grubych skarpet i zimowych butów, co powoduje przesuszenie, a także brak witamin, zabruzenia metaboliczne czy niewłaściwa pielęgnacja.

Jak się jednak okazuje, istnieje skuteczny sposób, aby poradzić sobie ze zrogowaciałymi piętami i cieszyć się zadbanym wyglądem. Co więcej nie trzeba wcale wydawać dużej ilości pieniędzy na kremy i środki pielęgnacyjne.

Wystarczą dwa, dobrze wszystkim znane składniki oraz odrobina cierpliwości.

Co przyda się na popękane pięty?

  • aspiryna (4 tabletki)

  • spirytus salicylowy

  • wacik

  • folia spożywcza

Jak pozbyć się problemu popękanych pięt?

Najpierw należy rozkruszyć asprirynę i dolać do niej spirytus. Całość trzeba mieszkać tak długo, aż do rozpuszczenia tabletek i uzyskania jednolitej cieczy. Następnie pozostawiamy gotowy roztwór na co najmniej dwa dni, aby zwiększyła się jego moc.

Po upływie tego czasu wystarczy zamoczyć w roztworze wacik i zrobić z niego okład na popękaną piętę. Stopę warto zawinąć w folię spożywczą, aby wszystko dobrze się trzymało i pozostawić ją tak przez całą noc. Warto również dodatkowo nałożyć skarpetki.

Rano wystarczy zdjąć gazę i umuć stopy ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Na koniec można również uzyć kremu nawilżającego. Skóra powinna być dużo bardziej miękka i delikatna.

Zabieg najlepiej powtarzać codziennie przez około 15 dni. Dzięki temu problem wysuszonych i popękanych zniknie na dobre.

Może zainteresuje Cię to: OPUCHNIĘTE KOSTKI MOGĄ PROWADZIĆ DO WIELU POWAŻNYCH CHORÓB, JEŚLI I TY SIĘ Z NIMI BORYKASZ KONIECZNIE SPRAWDŹ JAK SOBIE Z TYM PROBLEMEM RADZIĆ

Polecamy także: SPRAWDZONE SPOSOBY NA POIMPREZOWY BÓL GŁOWY. SYLWESTROWY KAC NAM NIESTRASZNY, CZYLI JAK GO WYLECZYĆ

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: TEGO POPULARNEGO OWOCU DZIECI NIE MOGĄ JEŚĆ POD ŻADNYM POZOREM. INACZEJ TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI