Woskowina jest wytwarzana przez uszy, aby chronić błonę bębenkową i kanał słuchowy. Ponadto usuwa zanieczyszczenia z ucha wewnętrznego i chroni uszy przed zarazkami. Dzięki woskowinie, uszy mogą prawidłowo funkcjonować.

Okazuje się jednak, że duże znaczenia ma kolor woskowiny usznej. Może nam on dużo powiedzieć na temat stanu naszego zdrowia.

Kolor woskowiny usznej, a zdrowie

Kolejnym razem, gdy będziesz czyścić swoje uszy, zwróć uwagę na kolor woskowiny.

Jeśli jest on żółty, a do tego woskowina jest lepka i wilgotna, to oznacza, że z Twoimi uszami wszystko jest w porządku. Taki kolor woskowiny jest prawidłowy i występuje najczęściej.

Jeśli woskowina w Twoich uszach ma kolor jasno-żółty to także nie ma powodów do zmartwień. Oznacza to, że Twoje uszy produkują większą ilość woskowiny i jest ona świeża.

Lepka i ciemna woskowina, w kolorze od pomarańczowego do brązowego, oznacza, że pocisz się bardziej niż zazwyczaj. Ponadto może to świadczyć także o tym, że woskowina w Twoim uchu jest już stara.

Szara i sucha woskowina może świadczyć o zapaleniu ucha. Jeśli odczuwasz ból lub nieprzyjemne swędzenie, lepiej skonsultuj się z lekarzem.

Żółto-białe zabarwienie woskowiny oznacza, że cierpisz na choroby alergiczne lub dermatologiczne w obrębie ucha. W tym przypadku także lepiej skonsultuj się ze specjalistą.

Jeśli woskowina uszna ma kolor zielony to oznacza, że cierpisz na infekcję ucha.

Natomiast woskowina z domieszką krwi może oznaczać ranę w kanale ucha, zadrapanie lub pęknięcie błony bębenkowej.

Warto przyjrzeć się woskowinie usznej, ponieważ dzięki temu unikniemy rozwinięciu wielu nie przyjemnych infekcji.

Warto sobie przypomnieć...JAK JEŚĆ MANDARYNKI, BY NIE ZAGRAŻAŁY ZDROWIU. JEST JEDNA BARDZO WAŻNA ZASADA

Portal "Życie" pisał: OŁÓW I RTĘĆ W RYBNYCH FILETACH. ŚWIĄTECZNE PROMOCJE MOGĄ NIE WYJŚĆ NA ZDROWIE