Szczoteczkę do zębów powinno się wymieniać co około 2, maksymalnie 3 miesiące. Nie każdy jednak wymienia ją w odpowiednim czasie. Niektórzy eksploatują ją aż do momentu, w którym włoski szczoteczki „rozejdą się”.

Częste wymiany szczoteczek do zębów wcale nie zapewniają naszej jamie ustnej należytej higieny.

Nie tylko częste mycie zębów pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Ważna jest także szczoteczka do zębów, która powinna być wymieniana po około dwóch miesiącach używania. Nie każdy stosuje się do podawanych przez stomatologów zaleceń. Okazuje się, że Polacy wymieniają swoje szczoteczki wtedy, kiedy zauważa, że są one zupełnie zużyte.

Jak się okazuje, szczoteczka do zębów powinna być wymieniana nie tylko systematycznie, ale także po każdej przebytej chorobie.

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że szczoteczkę do zębów należy wymieniać także po przebytych chorobach. Należą do nich przede wszystkim gryp, przeziębienie czy rożnego rodzaju infekcje.Drobnoustroje pozostające między włosiem szczoteczki mogą w każdej chwili powrócić, przez co choroba znów zacznie nas męczyć.

Choć można by było taką szczoteczkę zdezynfekować przy pomocy środków bakteriobójczych, czy np. od czasu do czasu wyparzyć ją w gorącej wodzie. Lepiej jednak zainwestować w nową sztukę. Wymienianie szczoteczki powinno wejść nam w nawyk i stać się tak normalną czynnością jak np. zmienianie pościeli czy ręczników.

Warto sobie przypomnieć...JAK JEŚĆ MANDARYNKI, BY NIE ZAGRAŻAŁY ZDROWIU. JEST JEDNA BARDZO WAŻNA ZASADA

Portal "Życie" pisał: OŁÓW I RTĘĆ W RYBNYCH FILETACH. ŚWIĄTECZNE PROMOCJE MOGĄ NIE WYJŚĆ NA ZDROWIE

Informował również...SETKI TON SKAŻONEGO, POLSKIEGO MIĘSA DROBIOWEGO. JEST OFICJALNA INFORMACJA AGENCJI BEZPIECZEŃSTWA