Każdego dnia potrzebujemy około 20-30 mg krzemu. Z wiekiem zapotrzebowanie na niego się zwiększa. Również w stanie błogosławionym dobrze jest przyjmować więcej krzemu. Osoby po 50. roku życia oraz kobiety w ciąży potrzebują go więcej, mniej więcej 30-50 mg.
Jego źródła są różne. Najlepiej przyjmować krzem w naturalnej postaci, gdy przyswajany jest z pożywienia. Najwięcej mają go ogórki, cebula, płatki owsiane, banany, winogrona, jabłka, gruszki ze skórką, kasza jaglana, sałata. Szczególnym źródłem krzemu jest skrzyp polny, dlatego napary z tego zioła są szczególnie polecane w celu wzmocnienia włosów i paznokci.
Krzem możemy przyjmować też jako kurację wzmacniającą pod postacią suplementów diety. Tabletkę zawierającą odpowiednią dawkę krzemu należy przyjmować raz dziennie przez 3-4 miesiące.
A jaki dokładnie jest dobroczynny wpływ krzemu? Pozytywnie wpływa na cały organizm. Bez niego upośledzone jest wchłanianie 74 innych pierwiastków koniecznych do normalnego funkcjonowania ciała.
Dzięki niemu prawidłowo funkcjonują nasze kości, stawy, mięśnie, ścięgna i skóra. Krzem wspomaga również działanie układu nerwowego i immunologicznego. Wspomaga także układ kostny, dzięki czemu uniknąć można bólów kręgosłupa, stawów oraz osteoporozy.
Po 40. roku życia w organizmie jest coraz mniej krzemu, dlatego ważne jest jego regularne uzupełnianie. Odpowiedni poziom krzemu pozwala zatrzymać rozwój chorób typu: wieńcówka, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, alzheimer czy nowotwór złośliwy.
Krzem nie wpływa pozytywnie jedynie na zdrowie, ale również na urodę. Wzmacnia włosy i nadaje im połysk, poprawia kondycję paznokci i zmniejsza występowanie zmarszczek.
Przypomnij sobie o… NIEZAWODNY SPOSÓB NA PRZEZIĘBIENIE. STOSOWAŁY GO NASZE MAMY I BABCIE, KAŻDY GO ZNA
Jak informował portal Życie: NOWOŚĆ W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA. INTERNETOWE KONTO PACJENTA - CO TO I CZY TRZEBA JE ZAŁOŻYĆ
Portal Życie pisał również o… GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ