Jest łatwy w przechowywaniu i działa dobrze na wszystkie rodzaje roślin, niezależnie od tego, czy są to rośliny na zewnątrz, wewnątrz czy warzywne.
Niezwykłe właściwości odżywcze łupin z cebuli
Nawóz z łupin cebuli to naturalny i organiczny środek wytwarzany ze skórek cebuli. Ten domowy nawóz powstaje dzięki wykorzystaniu bogatych w składniki odżywcze właściwości skórek cebuli. Proces ten polega na ekstrakcji korzystnych związków ze skórek w celu stworzenia roztworu, który może poprawić wzrost i zdrowie roślin.
Stwierdzono, że ekstrakt ze skórki cebuli może stymulować kiełkowanie nasion i wzrost sadzonek. Ponadto skórka cebuli zawiera substancje bioaktywne, takie jak flawonoidy i kwercetyna, które są korzystne dla utrzymania układu odpornościowego.
Stosowanie skórki cebuli jako nawozu może również zwiększyć wydajność fotosyntezy roślin, poprawić rozwój owoców oraz zwiększyć zawartość cukru i kolor owoców.
Co więcej, nawozy organiczne obecne w skórce cebuli mogą poprawić przepuszczalność gleby i retencję wody, prowadząc do zwiększonego wykorzystania nawozów i wyższych plonów. Ogólnie rzecz biorąc, skórka cebuli oferuje naturalną i zrównoważoną opcję nawożenia roślin, promując zdrowy wzrost i lepszą produkcję roślinną. Substancje zawarte w łupinkach cebuli działają też odstraszająco na wiele szkodników.
Jak zrobić nawóz z łupin cebuli
1. Weź trzy do czterech garści skórek cebuli.
2. Namocz je w litrze wody.
3. Przykryj mieszaninę i odstaw na 24 godziny.
4. Odcedź mieszaninę do pojemnika do bezpośredniego użycia. Powstały płyn jest bogaty w potas i może być stosowany zarówno do roślin domowych, jak i zewnętrznych. Używanie go trzy do czterech razy w miesiącu okazuje się wystarczające do promowania zdrowia roślin.
Upewnij się, że miąższ cebuli nie dostał się do gleby. Zawsze dobrze odcedź roztwór przed podaniem go roślinie. Przed zastosowaniem płynu ze skórki cebuli, należy dokładnie wygrabić glebę. Nie podawaj nawozu na mokrej glebie. Upewnij się, że gleba jest sucha przed zastosowaniem jakiegokolwiek płynnego nawozu, ponieważ nadmiernie mokra gleba może utrudniać wchłanianie.
Unikaj podawania w ekstremalnych temperaturach. Najlepiej to robić wczesnym rankiem lub wieczorem. Unikaj podawania go podczas ekspozycji na słońce lub po południu. Dostarczanie nawozu do gorącej gleby w okresach nasłonecznienia może spowodować przypalenie roślin.
Nie przegap: Nagły zwrot akcji w sprawie zaginionej własności Maryli Rodowicz. Afera "kremówkowa" zakończona
Pilna wiadomość, nie przegap: Wdowiec wie, że osieroci 8-letniego syna. Szuka dla niego nowego domu