W trakcie towarzyskiego meczu z Turcją, Robert Lewandowski, filar polskiej reprezentacji, doznał urazu naderwania mięśnia dwugłowego uda. Ta niespodziewana kontuzja wyklucza kapitana biało-czerwonych z pierwszego meczu na Euro 2024, w którym Polska zmierzy się z Holandią.


Zespół medyczny PZPN, na czele z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim, robi wszystko, aby przywrócić Roberta do pełni sił przed drugim meczem turnieju, w którym Polska zagra przeciwko Austrii. "U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii" - przekazał Jaroszewski w mediach społecznościowych PZPN.


Podczas poniedziałkowego sparingu z Turcją, Lewandowski opuścił boisko po zaledwie 30 minutach gry. To nie pierwszy raz, gdy kapitan Polaków zmaga się z poważnym urazem. Selekcjoner Czesław Michniewicz przypomniał, jak Lewandowski grał z pękniętym żebrem podczas meczu barażowego ze Szwecją. Pomimo bólu, dograł wtedy do końca spotkanie i strzelił decydującego gola, który zapewnił Polsce awans na mundial, informuje Radio Zet.


Na kanale "Meczyki" na YouTubie, Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski przedstawili nowe wieści dotyczące stanu zdrowia Lewandowskiego. "Na dziś prognozuje się, że po takim naderwaniu przerwa wyniesie około dziesięciu dni. I jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Robert nie zagra z Austrią" - tłumaczył Włodarczyk. Z kolei Wiśniowski ujawnił, że do wtorkowego popołudnia nikt nie zdawał sobie sprawy z powagi urazu.


Reprezentacja Polski ma zameldować się we wtorek wieczorem w hotelu w Hanowerze. Następnego dnia planowany jest pierwszy trening w Niemczech. Mecz Polska - Holandia, zaplanowany na niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00, będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla biało-czerwonych na Euro 2024, niestety bez udziału ich kapitana.


Uraz Lewandowskiego jest ogromnym ciosem dla polskiej reprezentacji. Jego nieobecność w meczu z Holandią to poważne osłabienie, jednak cały zespół ma nadzieję, że ich kapitan szybko wróci do pełni sił. Polscy kibice trzymają kciuki za szybką rekonwalescencję Roberta, wierząc, że jego determinacja i siła woli pozwolą mu wrócić na boisko szybciej, niż przewidują lekarze.


Euro 2024 to wyjątkowy czas dla polskiej piłki nożnej, a każdy mecz jest na wagę złota. Teraz przed drużyną stoi wyzwanie, by pokazać swoją siłę i jedność, nawet bez swojego największego gwiazdora.

To też może cię zainteresować: Ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki. Siostra ujawnia bolesną prawdę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Mam aż pięcioro dzieci, ale nikt nie chce pomóc starszemu ojcu": Każdy miał wymówkę