Ratownicy odnaleźli mężczyznę po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej. Zaginiony biznesmen był zamożnym założycielem firmy meblarskiej Nowy Styl i wspólnikiem Roberta Lewandowskiego, z którym otworzył w stolicy restaurację Nine's.

Jerzy Krzanowski był jednym z najzamożniejszych ludzi w Polsce

- Około godz. 1:00 ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych — poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

W 1994 roku założył wspólnie z bratem Adamem w Krośnie firmę zajmującą się produkcją krzeseł. Nowy Styl szybko odniósł sukces. W 2006 roku stworzył markę kojarzoną obecnie jako Forum by Nowy Styl, który współpracował ze sporą grupą znanych marek, jak Toyota, Siemens lub Deloitte.

Majątek, jaki zgromadzili dotychczas bracia Krzanowscy, oszacowano obecnie na przeszło 710 mln zł. W 2023 roku przychód ze sprzedaży Nowego Stylu sięgnął bagatela 310 mln euro.

Współpraca Jerzego Krzanowskiego z Robertem Lewandowskim i Jackiem Trybuchowskim trwała od kilku lat. Panowie prowadzili razem restaurację w Warszawie.

1 grudnia 2020 roku, Jerzy Krzanowski został wcielony w szeregi Zespołu Doradców ds. Gospodarczych, o czym poinformował ówczesny senator Tomasz Grodzki.

Jak dotąd, media nie weszły w posiadanie informacji na temat przyczyn zgonu lubianego w kręgach przedsiębiorców filantropa. Wielu, którzy mieli do czynienia z Jerzym Krzanowskim, twierdzi, że od zawsze pomagał zarówno grupom społecznym, jak i jednostkom.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Posłuchał rady przyjaciół i zamienił żonę na jej najlepszą przyjaciółkę"; Nie wiedział, jak to się skończy

Zerknij: Audyty ujawniły kolejny skandal w TVP. Chodzi o etat Beaty Fido i przeszło milionową stratę

O tym się mówi: Papież Franciszek wspomina Jana Pawła II. W czasie audiencji na placu Świętego Piotra papież Franciszek przemówił do Polaków