Jak się okazuje, Beata Fido zarabiała regularnie, a jednocześnie nie bywała w studiu nagrań zbyt często.

Podczas reformacji w TVP, media dowiedziały się o wielu sprawach, które mogą się nie spodobać opinii publicznej. Jak donoszą tabloidy, TVP zamiotła pod przysłowiowy dywan wiele afer i skandali.

Audyty ujawniły sporą nieuczciwość

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Beata Fido (@beatafido)

Przed paroma tygodniami Onet poinformował, że aktorka "Leśniczówki" i "Komisarza Aleksa" równocześnie pracowała w stacji TVP World, otrzymując regularną wypłatę. Tym razem chodzi o Beatę Fido, która przez kilkanaście miesięcy pojawiła się w studiu dwadzieścia razy, otrzymując regularne wynagrodzenie.

Umowę zawarto w 2023 roku. Widniało na niej stanowisko "starszej redaktorki prowadzącej", przewidziano w niej wypełnianie zobowiązań zawodowych na cały etat, czyli przez 40 godzin na tydzień.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Beata Fido (@beatafido)

Kontrolerzy ujawnili jedyne 32 godziny przepracowane przez aktorkę na powierzonym jej stanowisku. Dlatego właśnie TVP zdecydowała się powiadomić odpowiednie organy. Wszak chodzi o milionową stratę, na jaką narażona została stacja.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Beata Fido (@beatafido)

- Zawiadomienie dotyczy wieloletniego fikcyjnego zatrudniania pracownicy Beaty Fido, która w rzeczywistości pracy powierzonej jej w ramach umowy o pracę nie wykonywała, co przy zliczeniu wypłaconych jej wynagrodzeń za lata 2016-2023 spowodowało szkodę majątkową TVP w wysokości ponad 1,5 mln złotych — przekazano oficjalnie.

Z informacji TVP wynika, że nie zaniechano przeprowadzania dalszych audytów — Jeśli w ich wyniku ujawnione zostaną dalsze nieprawidłowości, które mogłyby stanowić podstawę odpowiedzialności karnej, nie wykluczamy składania kolejnych zawiadomień — widnieje w komunikacie.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Wyszłam za mąż za bogatego mężczyznę. Szybko znudziło mi się to życie": Znalazłam sobie kochanka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Kwaśniewski idzie do szpitala. Potwierdził informacje o stanie zdrowia