Jak przypomina portal "O2", Jerzy S. stanął przed krakowskim sądem. Sprawa miała związek, z tym że w październiku zeszłego roku aktor prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Sąd zdecydował o zatrzymaniu aktorowi uprawnień do kierowania samochodem na okres 3 lat. Jerzy S. będzie musiał zapłacić grzywną, która została ustalona na podstawie jego zarobków. Kwota może zaskoczyć.

Zapadł wyrok w sprawie Jerzego S.

W środę 1 marca Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy wydał wyrok w sprawie Jerzego S. Aktor w październiku ubiegłego roku brał udział w zdarzeniu drogowym. Przybyła na miejsce policja przebadała uczestników alkomatem. U Jerzego S. badanie potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Motocyklista biorący udział w zdarzeniu przekonywał, że aktor po potrąceniu go aktor próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Środowa rozprawa odnosiła się jedynie do kwestii prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Jerzy S. nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku.

Jerzy S./YouTube @TVP VOD
Jerzy S./YouTube @TVP VOD
Jerzy S./YouTube @TVP VOD

Prokuratura domagała się wyższe kary

Sąd orzekł wobec aktora trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, została na niego nałożona kara grzywny w wysokości 12 tys. zł i 6 tys. zł, które mają trafić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo Jerzy S. poniesie koszty rozprawy sądowej, szacowane na 4,3 tys. zł.

Prokurator domagał się ukarania Jerzego S. grzywną w wysokości 45 tys. zł oraz wpłaty 25 tys. na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd w uzasadnieniu wyroku wskazywał, że grzywna została oszacowana na podstawie zarobków aktora, które mają wynosić 6 tys. zł.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Zaskoczyła was wysokość zarobków Jerzego S.?

To też może cię zainteresować: Olga Bończyk opowiedziała o relacji łączącej ją ze Zbigniewem Wodeckim. "Ta znajomość była z całą pewnością wyjątkowa"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa obraziła się, bo nie chcę sprzedać odziedziczonego mieszkania. Wolę mieć dach nad głową na wypadek rozwodu

O tym się mówi: Agnieszka Chylińska ostrzega swoich fanów. Oszuści wykorzystali jej wizerunek