Jak podaje portal "Pomponik", Agnieszka Chylińska cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością. Ostatnio artystka przekonała się o tym, że rozpoznawalność może mieć swoją wyjątkowo ciemną stronę. Okazuje się, że oszuści postanowili wykorzystać wizerunek artystki i za jego pomocą wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Artystka stanowczo zareagowała.

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustów

Agnieszka Chylińska spełnia się zarówno jako żona i matka, jak i artystka. Jest powszechnie rozpoznawalna i cieszy się ogromną sympatią słuchaczy. Niestety jej rozpoznawalność postanowili wykorzystać oszuści, o czym możemy przeczytać w mediach społecznościowych artystki.

Nie brakuje osób, które dały się nabrać na chwytliwe hasło "Przekaże 5000 złotych w gotówce pierwszym 300 osobom, które poprawnie odgadną liczbę na obrazku" firmowane twarzą Chylińskiej. Każde konto, z którego zachęcano do udziału w akcji, było fikcyjne.

Menagment artystki przekazał, że o całej sprawie zostały poinformowane odpowiednie służby. Podziękowano też wszystkim osobom, które zgłosiły "szczegółowe informacje o fałszywych live’ach i fałszywych reklamach".

To nie pierwszy raz!

Niestety Agnieszka Chylińska nie jest ani pierwszą, ani zapewne ostatnią gwiazdą, której wizerunek został wykorzystany przez oszustów. Lista jest długa i znalazły się na niej m.in. Maryla Rodowicz, Małgorzata Kożuchowska, Małgosia Socha, czy Klaudia Halejcio.

Warto podchodzić ze sceptycyzmem do konkursów, czy jakiś cudownych produktów, które reklamowane są przez celebrytów, aktorów i muzyków. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy w linki załączone do wiadomości sygnowanych nazwiskiem znanej osoby i nigdy nie podawajmy wrażliwych danych jak choćby numer konta bankowego, loginu do konta i hasła.

Cyberprzestrzeń/YouTube @Credit Agricole Bank Polska S.A.
Cyberprzestrzeń/YouTube @Credit Agricole Bank Polska S.A.
Cyberprzestrzeń/YouTube @Credit Agricole Bank Polska S.A.

W ten sposób możemy stracić oszczędności całego życia.

Natknęliście się na oszustwo wykorzystujące wizerunek Agnieszki Chylińskiej?

To też może cię zainteresować: Wpis Krzysztofa Ziemca wywołał w sieci burzę. Poszło o ceny w sklepach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Ewa Błaszczyk nie była w stanie powstrzymać emocji. Na ten przełom czekała lata. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda przyłapany. Jego strój mocno rzucał się w oczy