Jak podaje portal "Pomponik", w poniedziałek 27 lutego bieżącego roku odbyło się uroczyste otwarcie kliniki Budzik dla dorosłych pacjentów w śpiączce. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć inicjatorki powstania placówki, aktorki Ewy Błaszczyk. Na otwarciu pojawiła się również pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która również zabrała głos.

Ewa Błaszczyk nie była w stanie powstrzymać emocji

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Ewa Błaszczyk przeżyła osobisty dramat. W wieku 6 lat jedna z jej córek zakrztusiła się tabletką, czego następstwami były obrzęk mózgu i śpiączka. Aktorka nie poddała się i próbuje zrobić wszystko, żeby wybudzić Olę ze śpiączki. Na tym jednak nie poprzestała.

Dzięki jej zaangażowaniu udało się otworzyć najpierw klinikę Budzik dla dzieci w śpiączce, a teraz podobną placówkę dedykowaną osobom dorosłym. W trakcie uroczystego otwarcia nowej placówki Ewa Błaszczyk dziękowała wszystkim, którzy niezależnie od wszystkiego, wspierali jej fundację i inicjatywę stworzenia Budzika.

W nowootwartej klinice, która zajmuje 3800 metrów kwadratowych, będą leczeni dorośli pacjenci w śpiączce, których stan jest konsekwencją urazów neurologicznych. Poddawani będą hospitalizacji, leczeniu i rehabilitacji.

Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na otwarciu Budzika

Na otwarciu kliniki Budzik dla osób dorosłych pojawiła się pierwsza dama. Agata Kornhauser-Duda zabrała głos, jako gość honorowy. Nie szczędziła pochwał dla inicjatorów budowy placówki, podkreślając ich ogromny wkład w wypracowanie "kompleksowy model pomocy pacjentom w śpiączce".

Agata Kornhauser-Duda przyznała, że jest pełna nadziei i liczy, że niebawem usłyszymy o pierwszych wyprowadzonych ze śpiączki dorosłych pacjentach Budzika.

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @ Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @ Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda/YouTube @ Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

Jak oceniacie inicjatywę?

To też może cię zainteresować: Zapadł wyrok w sprawie wypadku z udziałem Beaty Szydło. Jak na wyrok sądu zareagował Sebastian Kościelnik

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZUS niebawem wyśle do najstarszych Polaków dwa niezwykle ważne listy. Czego będa dotyczyły

O tym się mówi: Doda ma powody do zadowolenia. Artystka może liczyć na spore odszkodowanie