Główny Inspektorat Sanitarny nieustannie czuwa nad tym, aby produkty które trafiają w ręce klientów miały jak najlepszą jakość. Z tego też powodu, co jakiś czas na stronie GIS pojawiają się komunikaty dotyczące tego, które z produktów zostały wycofane ze sklepów. Warto zatem na bieżąco śledzić takie informacje.

Uwaga na te produkty!

Jak podaje portal Dziennik Łódzki, jednym z popularnych produktów, który został wycofany przez GIS są chipsy marki Lay’s. Chodzi tutaj dokładnie o Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g.

Paczki, które zostały wycofane posiadają numery seryjne od: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10.

Rodzice małych dzieci powinni szczególnie mocno śledzić komunikaty GIS

Główny Inspektorat Sanitarny podjął także decyzję o wycofaniu ze sklepów lodów firmy Häagen-Dazs o smaku belgijskiej czekolady oraz orzechów makadamia. W lodach wykryto bowiem nieodpowiednie ilości 2 – chloroetanolu. Związku, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Podjęto zatem decyzję o wycofaniu poniższych partii: 4266585, 4266569, 4281488, 4271507, 4271142.

Uwagę na komunikaty GIS powinni zwrócić także rodzice małych dzieci. Inspektorat podjął bowiem decyzję o usunięciu ze sprzedaży soku HIPP 100% Słodkie Jabłka dla dzieci po 400 m-cu życia. Numer usuniętej partii to LA98967. W soku stwierdzono bowiem zawartość cząsteczek, które wykazywały właściwości magnetyczne.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE