Jak podaje portal Microsoft Start, wczoraj o godzinie 14.15 otwarty został kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Na wydarzeniu zgromadziło się wiele ważnych osobistości. Oczywiście nie mogło zabraknąć polityków, szczególnie tych z partii Prawo i Sprawiedliwość. Co więcej, na otwarciu obecni byli także przedstawiciele duchowieństwa.

Oficjalne otwarcie kanału

Komendę o otwarciu kanału żeglugowego wydał dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Kapitan Portu. Sam meldunek został natomiast odebrany przez Marka Gróbarczyka – wiceministra infrastruktury.

O godzinie 14.18 na wody Zatoki Gdańskiej wpłynął pierwszy statek, który przepłynął przez kanał żeglugowy. Była to jednostka służb morskich – Zodiak II.

- Mam honor ogłosić, że droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim została otwarta – tak ogłosił otwarcie kanału wiceminister infrastruktury.

Wiele osób było zaskoczonych

Kontrowersję wzbudziła jednak obecność jednego z duchownych. Na uroczystości pojawił się bowiem arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Jak doskonale wiemy, duchowny już jakiś czas temu uzyskał od Watykaniu zakaz wystąpień publicznych. Jest to skutek jego zaniechań w kwestii pedofilii wśród księży, a także nieodpowiedniego kierowania archidiecezji gdańskiej.

Jak się jednak okazuje, zakaz ten obowiązuje arcybiskupa tylko na terenie archidiecezji gdańskiej. Poza nią może już pojawiać się na uroczystościach państwowych.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW