Jak podaje portal Interia, w sierpniu tego roku w województwie opolskim, a dokładnie w Rozmierzy zmarła ostatnia pracująca lekarka medycyny rodzinnej. Kobieta miała 81 lat. Z jej odejściem rozpoczął się ogromny paraliż przychodni, bowiem 1300 pacjentów przychodni pozostało nagle bez opieki medycznej.

Sytuacja jest bardzo trudna

- Nie ma zastępstwa i nie wiem kiedy będzie. Z tego co mi wiadomo nie ma chętnych do pracy w tej poradni. Jesteśmy zostawieni sami sobie – wyznała sołtys Rozmierzy – Róża Willim, podczas rozmowy z dziennikarzami Interii.


Co więcej, sołtys zaznaczyła, że zwróciła się już o pomoc do Narodowego Funduszu Zdrowia. Sołtys otrzymała odpowiedź, w której to zaznaczono, że w niedalekiej odległości są inne poradnie, do których mogą przepisać się pacjenci. To prawda, jednak do najbliżej placówki jest 10 km, do kolejnych nawet 30. Dla starszych i schorowanych osób, to trasa nie do pokonania.

Pacjenci pozostawieni sami sobie

Podobna sytuacja miała miejsce na Podlasiu, w miejscowości Trzcianne. Tam także odszedł lekarz, który prowadził przychodnie. Do placówki regularnie uczęszczało 2000 pacjentów. Teraz pozostali oni bez opieki medycznej. Przychodnie są bezradne, a Narodowy Fundusz Zdrowia rozkłada ręce.

Wójt gminy Trzcianne uspokaja i informuje, że trwają obecnie rozmowy nad odtworzeniem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Trzciannem. Na ten moment jednak mieszkańcy są zmuszeni do zapisania się do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach.

Nie od dziś wiadomo, że dostęp do lekarzy medycyny rodzinnej w małych miejscowościach jest o wiele trudniejszy, niż ma to miejsce w dużych miastach. Co więcej, większość lekarzy tej specjalizacji dawno już osiągnęła wiek emerytalny. Kiedy i czy w ogóle sytuacja ulegnie zmianie? Na ten moment nie ma żadnych wiążących informacji na ten temat.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW