W dziwacznym incydencie, który miał miejsce niedawno, wcześniak, który został uznany przez medyków za zmarłego, został cudownie znaleziony żywy, gdy przygotowywano go do pochówku.

18-letnia mama szukała pomocy medycznej w gminie Ariquemes w brazylijskim stanie Rondonia. Lokalne media podają, że matka nie wiedziała o ciąży i po odczuciu silnego bólu dwukrotnie trafiła do szpitala.

Fatalna pomyłka, czy cudowne ocalenie

źródło: YouTube/News

Według jej rodziny, w obu przypadkach została odesłana do domu przez medyków, którzy podobno nie zauważyli, że jest w ciąży. Podczas pobytu w domu ból zaczął się nasilać i podobno urodziła dziecko bez pomocy medycznej. Dziecko urodziło się w siódmym miesiącu ciąży.

Lekarze uznali maleństwo za zmarłe, kiedy udali się do szpitala. W akcie zgonu dziecko było martwe. Wezwano niewyznaczonego przedsiębiorcę pogrzebowego, który miał przyjść do szpitala, aby przygotować się do pogrzebu z ciałem dziecka.

Odebrał ciało około 3 nad ranem we wtorek. Kilka godzin później, podczas wykonywania zabiegów związanych z pochówkiem zauważył, że dziecko westchnęło i biło mu serce. Natychmiast zabrał dziecko do szpitala, a noworodek został przyjęty na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka w celu leczenia.

Według gazety dziecko o imieniu Augustus dobrze reaguje na leczenie. Dziecko pozostaje na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodków (OIOM) prywatnego szpitala w mieście, podczas gdy jego mama została wypisana i wraca do zdrowia w domu. Rodzina i dom pogrzebowy złożyły raport policyjny. Sprawa jest badana przez policję cywilną i stan Rondônia.

O tym się mówi: Aktorzy z filmu "Harry Potter" obchodzą 20. rocznicę. Ile zarobili grając w produkcji

Zerknij: Niepokojące wieści płyną z GIF. Popularny lek został wycofany. Może się znajdować w apteczkach milionów Polaków

Nie przegap: Szczere wyznanie Dagmary Kaźmierskiej porusza. Wyjawiła jedną ze swoich wielkich tajemnic. O co chodzi